Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (72 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Create !type
it: Crea !type

en: Enabled
it: Attivato

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Go
it: Vai

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Clean up
it: Pulisci

en: History
it: Cronologia

en: Submitted by
it: Inviato da

en: n/a
it: n/d

en: Configure
it: Configura

en: Files
it: File

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Never
it: Mai

en: Filter
it: Filtra

en: Source string
it: Testo di origine

en: Contains
it: Contiene

en: configure
it: configura

en: Desc
it: Disc

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Downloads
it: Download

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Edit group
it: Modifica gruppo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: @time ago
it: @time fa

en: Languages
it: Lingue

en: Limit
it: Limite

en: Not available
it: Non disponibile

en: Date created
it: Data di creazione

en: Translations
it: Traduzioni

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Apply
it: Applica

en: Leave this group
it: Lascia questo gruppo

en: Translated
it: Tradotto

en: Strings
it: Testi

en: Translation
it: Traduzione

en: Package
it: Imballo

en: Context
it: Contesto

en: Offset
it: Scostamento

en: Any
it: Qualunque

en: Translation template extractor
it: Estrattore di template per traduzione

en: Untranslated
it: Non tradotto

en: Translate
it: Traduci

en: Translate to @language
it: Traduci in @language

en: Manager: !name
it: gestore: !name

en: Your Localization Server API key
it: La tua chiave Localization Server API

en: Version information
it: Informazioni sulla versione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: (empty)
it: (vuoto)

en: Warnings
it: Notifiche

en: Empty string attempted to be localized. Please do not leave test code for localization in your source.
it: Tentativo di localizzazione di una stringa vuota. Sarebbe opportuno evitare di lasciare nei sorgenti codice di prova localizzato.

en: scan
it: analizza

en: @title from @source
it: @title da @source

en: Edit project
it: Modifica il progetto
