Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (81 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Create !type
ja: !typeを作成

en: Enabled
ja: 有効

en: Project
ja: プロジェクト

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Go
ja: 実行

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Clean up
ja: クリーンアップ

en: History
ja: 履歴

en: Submitted by
ja: 送信者

en: n/a
ja: 利用不可

en: Configure
ja: 設定

en: Files
ja: ファイル

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Filter
ja: フィルター

en: Source string
ja: ソース文字列

en: Contains
ja: 含む

en: configure
ja: 設定

en: Desc
ja: 降順

en: Group name
ja: グループ名

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Edit group
ja: グループを編集

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: @time ago
ja: @time 前

en: Languages
ja: 言語

en: Limit
ja: 制限

en: Not available
ja: 利用不可

en: Date created
ja: 作成日時

en: Translations
ja: 翻訳

en: Join
ja: 参加

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Apply
ja: 適用

en: Leave this group
ja: このグループを脱退

en: Your membership request awaits approval.
ja: あなたの参加申し込みは承認待ちです。

en: Request membership
ja: 参加申し込み

en: Welcome message
ja: 歓迎メッセージ

en: Translated
ja: 翻訳済

en: Strings
ja: 文字列

en: Translation
ja: 翻訳

en: Package
ja: パッケージ

en: Context
ja: コンテキスト

en: Offset
ja: オフセット

en: Any
ja: いずれか

en: Translation template extractor
ja: 翻訳テンプレートエクストラクター

en: Untranslated
ja: 未翻訳

en: Translate
ja: 翻訳

en: !percent untranslated
ja: !percent が未翻訳

en: Decline
ja: 拒否する

en: Broadcast
ja: 配信

en: Manager: !name
ja: マネージャー: !name

en: Delete request
ja: 申請を削除

en: Add a new !type in this group.
ja: このグループに新しく!typeを追加します。

en: Your Localization Server API key
ja: あなたのローカライズ サーバ API キー

en: Version information
ja: バージョン情報

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: You must <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
ja: このグループへ投稿するには、<a href="!login">ログイン</a>してください。

en: You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
ja: このグループへ投稿するには、<a href="!register">ユーザー登録</a>または<a href="!login">ログイン</a>してください。

en: - All -
ja: - 全て -

en: (empty)
ja: （空）

en: Warnings
ja: 警告

en: Asc
ja: 昇順
