Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (40 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: List
jv: Daftar

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Enabled
jv: Urip

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Clean up
jv: Resiki

en: History
jv: Sejarah

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: Never
jv: Ora tahu

en: Filter
jv: Saring

en: Contains
jv: Ngandhut

en: configure
jv: konfigurasi

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Context
jv: Konték

en: Any
jv: Sembarang

en: Translate
jv: Terjemahna

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: (empty)
jv: (kosong)

en: Asc
jv: Urut Maju
