Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (93 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Create !type
pl: Utwórz !type

en: Enabled
pl: Włączone

en: Project
pl: Projekt

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: Overview
pl: Przegląd

en: File date
pl: Data pliku

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Clean up
pl: Oczyść

en: History
pl: Historia

en: Submitted by
pl: Wysłane przez

en: n/a
pl: n.d.

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Files
pl: Pliki

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Never
pl: Nigdy

en: Filter
pl: Filtr

en: Source string
pl: Napis oryginalny

en: Contains
pl: Zawiera

en: configure
pl: konfiguruj

en: Desc
pl: Malejąco

en: Group name
pl: Nazwa grupy

en: Downloads
pl: Pobrania

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: @time ago
pl: @time temu

en: Languages
pl: Języki

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Project name
pl: Nazwa projektu

en: Source file
pl: Plik źródłowy

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Do it!
pl: Zrób to!

en: Add project
pl: Dodaj projekt

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Join
pl: Dołącz

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Leave this group
pl: Opuść grupę

en: Your membership request awaits approval.
pl: Prośba o dołączenie do grupy oczekuje na akceptację.

en: Request membership
pl: Prośba o członkostwo

en: Translated
pl: Przetłumaczone

en: Strings
pl: Napisy

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Package
pl: Paczka

en: Context
pl: Kontekst

en: No context
pl: Brak kontekstu

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Any
pl: Dowolny

en: Translation template extractor
pl: Generator szablonów tłumaczeń

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: No projects found.
pl: Brak projektów

en: @language overview
pl: @language przegląd

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Broadcast
pl: Wiadomość do grupy

en: Manager: !name
pl: Zarządzający: !name

en: Delete request
pl: Usuń wniosek

en: Add a new !type in this group.
pl: Dodaj nowy !type do tej grupy.

en: Your Localization Server API key
pl: Klucz API serwera tłumaczeń

en: Version information
pl: Informacje o wersji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: You must <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!login">zalogować</a> żeby pisać wiadomości w tej grupie.

en: You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!register">zarejestrować</a> lub <a href="!login">zalogować</a> jeśli chcesz dodawać wpisy w tej grupie.

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: (empty)
pl: (pusty)

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Progress
pl: Postęp

en: Your groups
pl: Twoje grupy

en: Up to date as of: @checked
pl: Aktualne na: @checked

en: Top downloads
pl: Najczęściej pobierane

en: Up to date as of
pl: Aktualne na

en: Further top projects
pl: Najpopularniejsze projekty

en: Asc
pl: Rosnąco
