Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (83 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Create !type
tr: !type yarat

en: Enabled
tr: Etkin

en: Project
tr: Proje

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: Go
tr: Devam et

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File date
tr: Dosya tarihi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: History
tr: Geçmiş

en: Submitted by
tr: Gönderen

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Files
tr: Dosyalar

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Source string
tr: Kaynak dize

en: Contains
tr: İçerir

en: configure
tr: yapılandır

en: Desc
tr: Azalan

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Edit group
tr: Grubu düzenle

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: @time ago
tr: @time önce

en: Languages
tr: Diller

en: Limit
tr: Sınır

en: Source file
tr: Kaynak dosya

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Do it!
tr: Yap!

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Download link
tr: İndirme: link

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Join
tr: Katıl

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Apply
tr: Uygula

en: Translated
tr: Çevrildi

en: Translation
tr: Çeviri

en: Package
tr: Paket

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: No context
tr: Bağlam yok

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Any
tr: Herhangi

en: Untranslated
tr: Çevrilmemiş

en: Localization server
tr: Yerelleştirme sunucusu

en: Assign drupal.org home links to packages
tr: Paketlere drupal.org bağlantısı ata

en: Translate
tr: Çevir

en: Export @language translations
tr: @language çevirilerini dışarı aktar

en: Explore languages
tr: Dillere gözat

en: Export @project translation templates
tr: @project çeviri taslaklarını dışarı aktar

en: Explore projects
tr: Projelere gözat

en: Release
tr: Sürüm

en: Invalid release chosen.
tr: Geçersiz sürüm seçildi.

en: Project home
tr: Proje anasayfası

en: No strings found with this filter. Try adjusting the filter options.
tr: Bu filtreye uyan hiçbir dize bulunamadı. Seçenekleri tekrar ayarlamayı deneyin.

en: Translate to @language
tr: @language diline çevir

en: Welcome message to display on the group homepage.
tr: Grup anasayfasında gösterilecek hoşgeldiniz iletisi.

en: Broadcast
tr: Duyur

en: Your Localization Server API key
tr: Yerelleştirme Sunucusu API anahtarınız

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: (empty)
tr: (boş)

en: Please log in first to generate your Localization Server API key.
tr: Yerelleştirme Sunucusu API anahtarınızı oluşturmak için önce giriş yapın.

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Asc
tr: Artan

en: Missing variable(s) !variables
tr: Bulunamayan değişken(ler): !variables
