Localization update (7.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Available updates
hi: उपलब्ध अद्यतन

en: Up to date
hi: आधुनिक

en: Update available
hi: अपडेट उपलब्ध

en: Languages
hi: भाषायें

en: warning
hi: चेतावनी

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: file system
hi: फ़ाइल सिस्टम

en: Update mode
hi: अद्यतन मोड

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hi: अनुवाद आयात विफल रहा, क्योंकि फ़ाइल % filename पढ़ा नहीं जा सका |

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hi: अनुवाद फ़ाइल %filename में एक त्रुटि है: "Msgstr" वांछित था, परन्तु लाइन %line पर नहीं मिला|

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hi: अनुवादित फाइल %filename में एक त्रुटि उपस्थित है | "msgid_plural" आवश्यक है परन्तु %line मैं प्राप्त नहीं किया गया |

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hi: अनुवाद फ़ाइल %filename में पंक्ति %line पर एक वाक्यविन्यास त्रुटि है|

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hi: अनुवादित फाइल %filename में एक त्रुटि उपस्थित है | %line में "msgid" की आवश्यकता नहीं है |

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hi: अनुवादित फाइल %filename में एक त्रुटि उपस्थित है | %line में "msgtr[]" की आवश्यकता नहीं है |

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hi: अनुवादित फाइल %filename में एक त्रुटि उपस्थित है | %line में "msgtr" की आवश्यकता नहीं है |

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hi: अनुवाद फ़ाइल %filename में एक त्रुटि है: पंक्ति %line पर एक अप्रत्याशित स्ट्रिंग है |

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hi: अनुवाद फ़ाइल %filename पंक्ति %line पर अप्रत्याशित रूप से समाप्त हो गई |

en: Drupal core
hi: ड्रूपल मूल

en: locale
hi: स्थान

en: Translation updates
hi: अनुवाद अपडेट

en: Update translations
hi: अपडेट करें अनुवादों को

en: The language selected for import is not supported.
hi: आयात के लिए चयनित भाषा समर्थित नहीं है |

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hi: अनुवाद फाइल %filename में  लापता या विकृत हैडर प्रकट होता है |

en: Error importing interface translations
hi: इंटरफ़ेस अनुवाद आयात करने मैं त्रुटि|

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hi: %file को %locale में आयातित किया: %number नया स्ट्रिंग्स जोड़ी गई, %update  अद्यतन और %delete हटा दी गई  |

en: Disabled themes
hi: अक्षम थीम

en: Update source
hi: अद्यतन स्रोत

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
