Localization update (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (125 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Language
ca: Llengua

en: Projects
ca: Projectes

en: Project
ca: Projecte

en: Download
ca: Baixa

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Update
ca: Actualitza

en: Modules
ca: Mòduls

en: Available updates
ca: Actualitzacions disponibles

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Source string
ca: Cadena font

en: Languages
ca: Llengües

en: warning
ca: avís

en: Themes
ca: Temes

en: Multilingual
ca: Multilingüe

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: ok
ca: d'acord

en: Check for updates
ca: Comprova actualitzacions

en: No update data available
ca: No hi ha dades d'actualització disponibles

en: Can not determine status
ca: No es pot determinar l'estat

en: Update mode
ca: Mode d'actualització

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
ca: La importació de la traducció ha fallat perquè el fitxer %filename no es pot llegir.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgstr" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgid_plural" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error de sintaxi a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgid" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr[]" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: hi ha una cadena inesperada a la línia %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename ha acabat inesperadament a la línia %line.

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: Drupal core
ca: Nucli del Drupal

en: locale
ca: local

en: Translation updates
ca: Actualitzacions de les traduccions

en: Update translations
ca: Actualitza les traduccions

en: The language selected for import is not supported.
ca: L'idioma seleccionat per importar no està suportat.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
ca: Al fitxer de traducció %filename sembla que li falta la capçalera o està mal formada.

en: Error importing interface translations
ca: Hi ha hagut un error en importar les traduccions d'interfície

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
ca: L'arxiu %file s'ha importat a %locale: s'han afegit %number cadenes noves, %update s'han actualitzat i %delete s'han eliminat.

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Disabled modules
ca: Mòduls inhabilitats

en: Disabled themes
ca: Temes inhabilitats

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename  conté un error: no s'esperava "msgctxt" a la línia %line.

en: No info
ca: Sense informació

en: Check for updates of disabled modules and themes
ca: Comprova les actualitzacions de mòduls i temes inhabilitats.

en: Translation files
ca: Fitxers de la traducció

en: No strings available.
ca: No hi ha cadenes disponibles.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
ca: @count cadena(es) HTML no reconegudes a %file

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ca: El directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: Translation update status
ca: Estat d'actualització de la traducció

en: There are available updates
ca: Hi ha actualitzacions disponibles.

en: All your translations are up to date
ca: Tots les vostres actualitzacions estan al dia.

en: No projects or languages to update.
ca: No hi ha projectes o llengües a actualitzar.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
ca: Seleccioneu una o més llengües per a descarregar i actualitzar. Si no en seleccioneu cap, s'actualitzaran totes.

en: Refresh information
ca: Actualitza la informació

en: Fetched information about available updates from the server
ca: S'ha obtingut informació sobre les actualitzacions disponibles del servidor

en: Update source
ca: Orígen de l'actualització

en: Never (manually)
ca: Mai (manualment)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
ca: Seleccioneu la freqüència amb la que voleu comprovar automàticament les actualitzacions de traduccions per als mòduls i temes instal·lats.

en: Store downloaded files
ca: Emmagatzema els fitxers descarregats

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
ca: Les actualitzacions de traduccions reemplacen les existents i les noves s'afegeixen.

en: Local files and remote server.
ca: Fitxers locals i servidor remot.

en: Local files only.
ca: Només fitxers locals.

en: Remote server only.
ca: Només servidor remot.

en: Remote update available
ca: Actualització remota disponible

en: Local update available
ca: Actualització en local disponible

en: No information
ca: Sense informació

en: Updating translation.
ca: Actualitzant la traducció.

en: Downloading and importing files.
ca: Descarregant i important els fitxers.

en: Error importing translations.
ca: Hi ha hagut un error al importat les traduccions.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
ca: S'ha descarregat correctament %download_link a %tmpfile

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
ca: Hi ha hagut un error al crear el fitxer temporal per la descàrrega a %tmpdir. El fitxer remot és %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
ca: Llistat de les darreres actualitzacions importades i les actualitzacions disponibles per cada projecte i llengua habilitada.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
ca: Si hi ha actualitzacions disponibles podeu fer clic a Actualitza perquè es descarreguin i s'importin ara, o bé podeu editar la configuració perquè s'actualitzin automàticament a la <a href="@update-settings">pàgina de paràmetres de l'actualització</a>.

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
ca: Aquests són els paràmetres del sistema d'actualització de la traducció. Per actualitzar les vostres traduccions, verifiqueu la <a href="@update-admin">pàgina d'administració del mòdul Translation update</a>.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
ca: No hi ha informació disponible sobre novetats potencials i actualitzacions de traduccions per als mòduls i temes instal·lats. Per a comprovar les actualitzacions, heu d'<a href="@run_cron">executar el cron</a> o bé podeu <a href="@check_manually">comprovar-ho manualment</a>. Tingueu en compte que la comprovació d'actualitzacions disponibles pot trigar bastant, per tant, tingueu paciència.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
ca: S'han comprovat automàticament @checked traduccions i se n'han actualitzat @updated.

en: Automatic update configuration
ca: Configuració d'actualització automàtica

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
ca: Hi ha noves traduccions o actualitzacions d'aquestes disponibles per als mòduls i temes instal·lats. Per a comprovar les actualitzacions, podeu visitar la <a href="@check_manually">pàgina d'actualització de les traduccions</a>.

en: Error opening socket @socket
ca: Error al obrir el socket @socket

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
ca: Un camí relatiu al directori d'instal·lació del Drupal on s'emmagatzemaran els fitxers de traducció, p.ex. sites/all/translations. Els fitxers de traducció desats poden ser reutilitzats per altres instal·lacions. Si es deixa en blanc, no es desaran les traduccions descarregades.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
ca: No s'ha desat en local degut a un contingut HTML invàlid.

en: Translation saved locally.
ca: Traducció desada en local.

en: Translation successfuly removed locally.
ca: Traducció suprimida amb èxit en local.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
ca: Proporciona descàrregues i actualitzacions automàtiques de les traduccions.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
ca: Les traduccions editades es mantenen, només les previament importades seran sobre-escrites i les noves traduccions seran afegides.

en: @language: <em>No installed translation</em>
ca: @language: <em>Traducció no instal·lada</em>

en: Recommended version: @version (!date)
ca: Versió recomanada: @version (!date)

en: Importing: %name.
ca: Important: %name.

en: Imported: %name.
ca: Importat: %name.

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
ca[0]: S'ha actualitat un projecte: @projects.
ca[1]: S'han actualitzat @count projectes: @projects.

en: Translation for @language
ca: Traducció per @language

en: In Context
ca: En context

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
ca[0]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per un projecte.
ca[1]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per @count projectes.

en: Translations directory
ca: Directori de traduccions

en: Checked translation for %project.
ca: Comprovada la traducció per %project.

en: Downloaded translation for %project.
ca: Traducció descarregada per %project.

en: Importing translation for %project.
ca: Important la traducció de %project.

en: Imported translation for %project.
ca: Importada traducció per %project.

en: Unable to download translation file @uri.
ca: Impossible de descarregar el fitxer de traducció @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
ca[0]: No es pot comprovar un fitxer de traducció. Vegeu el registre pels detalls.
ca[1]: No es poden comprovar @count fitxers de traducció. Vegeu el registre pels detalls.

en: All translations up to date.
ca: Totes les traduccions estan al dia.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer ni a %remote_path ni a %local_path

en: File not found at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer a %local_path

en: Translation file location could not be determined.
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació del fitxer de traducció.

en: Missing translations for:
ca: Falten traduccions per:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ca[0]: Falten traduccions per un projecte
ca[1]: Falten traducciones per @count projectes

en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Missing translations
ca: Falten traduccions

en: Translation source
ca: Origen de la traducció

en: Drupal translation server and local files
ca: Servidor de traduccions del Drupal i fitxers locals

en: Local files only
ca: Només fitxers locals

en: The source of translation files for automatic interface translation.
ca: L'origen dels fitxers de traducció per la traducció automàtica de la interfície.

en: Don't overwrite existing translations.
ca: No sobreescriguis les traduccions existents.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
ca: Sobreescriu només les traduccions importades, les traduccions personalitzades es mantenen.

en: Overwrite existing translations.
ca: Sobreescriu les traduccions existents.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
ca: Com tractar les traduccions existents quan s'actualitzen de forma automàtica les traduccions de la interfície.

en: Updates for: @modules
ca: Actualitzacions per: @modules

en: Not fully protected
ca: No protegit completament

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
ca: Vegeu <a href="@url">@url</a> per obtenir informació sobre l'arxiu .htaccess recomanat que s'ha d'afegir a la carpeta %directory per ajudar a protegir contra l'execució de codi maliciós.
