Localization update (7.x-1.2) - en to el translation catalogue (69 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Language
el: Γλώσσα

en: Download
el: Λήψη

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Modules
el: Μονάδες

en: Available updates
el: Διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Check manually
el: Χειροκίνητος έλεγχος

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Source string
el: Συμβολοσειρά προέλευσης

en: Languages
el: Γλώσσες

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: No update data available
el: Δεν υπάρχουν στοιχεία ενημέρωσης

en: Can not determine status
el: Δεν είναι δυνατός ο προσδιορισμός της κατάστασης

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
el: Η εισαγωγή του αρχείου μετάφρασης απέτυχε, γιατί δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid_plural" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename περιέχει συντακτικό λάθος στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr[]" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: απροσδόκητη ακολουθία χαρακτήρων στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename τελείωσε απροσδόκητα στη γραμμή %line.

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Update translations
el: Ενημέρωση μεταφράσεων

en: The language selected for import is not supported.
el: Η γλώσσα που επιλέξατε για εισαγωγή δεν υποστηρίζεται.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename φαίνεται να έχει μια κεφαλίδα που λείπει ή είναι λανθασμένη.

en: Error importing interface translations
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των μεταφράσεων διεπαφής

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
el: Εισήχθη το %file στην %locale: %number νέες φράσεις προστέθηκαν, %update ενημερώθηκαν και %delete αφαιρέθηκαν.

en: Last checked: never
el: Τελευταίος έλεγχος: ποτέ

en: Disabled modules
el: Απενεργοποιημένες μονάδες

en: Disabled themes
el: Απενεργοποιημένες θεματικές παραλλαγές

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: Check for updates of disabled modules and themes
el: Έλεγχος για ενημερώσεις απενεργοποιημένων μονάδων και θεματικών παραλλαγών.

en: Translation files
el: Αρχεία μετάφρασης

en: No strings available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες συμβολοσειρές.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
el: @count μη επιτρεπόμενες συμβολοσειρές HTML στο %file

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος.

en: Never (manually)
el: Ποτέ (χειροκίνητα)

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: Error opening socket @socket
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της υποδοχής @socket

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Translation for @language
el: Μετάφραση για @language

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
el[0]: Ελέγχθηκαν οι διαθέσιμες ενημερώσεις μεταφράσεων διεπαφής για ένα έργο.
el[1]: Ελέγχθηκαν οι διαθέσιμες ενημερώσεις μεταφράσεων διεπαφής για @count έργα.

en: Translations directory
el: Κατάλογος μεταφράσεων

en: Importing translation for %project.
el: Εισαγωγή μετάφρασης του %project.

en: Unable to download translation file @uri.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του αρχείου μετάφρασης @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
el[0]: Ένα αρχείο μετάφρασης δεν ήταν δυνατό να ελεγχθεί. Για λεπτομέρεις δείτε την καταγραφή συμβάντων.
el[1]: @count αρχεία μεταφράσεων δεν ήταν δυνατό να ελεγχθούν. Για λεπτομέρεις δείτε την καταγραφή συμβάντων.

en: All translations up to date.
el: Όλες οι μεταφράσεις είναι επικαιροποιημένες.

en: Translation file location could not be determined.
el: Η τοποθεσία του αρχείου μετάφρασης δεν ήταν δυνατό να προσδιοριστεί.

en: Translation source
el: Προέλευση μετάφρασης

en: Drupal translation server and local files
el: Διακομιστής μεταφράσων του Drupal και τοπικά αρχεία

en: Local files only
el: Μόνο τοπικά αρχεία

en: The source of translation files for automatic interface translation.
el: Η πηγή των αρχείων μετάφρασης για την αυτόματη μετάφραση διεπαφών.

en: Don't overwrite existing translations.
el: Να μην παρακάμπτονται οι υπάρχουσες μεταφράσεις.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
el: Να παρακάμπτονται μόνο οι εισαγόμενες μεταφράσεις, οι προσαρμοσμένες μεταφράσεις παραμένουν.

en: Overwrite existing translations.
el: Να παρακάμπτονται οι υπάρχουσες μεταφράσεις.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
el: Χειρισμός των υπαρχουσών μεταφράσεων κατά την αυτόματη ενημέρωση των μεταφράσεων διεπαφής.

en: Not fully protected
el: Όχι πλήρως προστατευμένο

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
el: Δείτε στο <a href="@url">@url</a> για πληροφορίες σχετικά με το προτεινόμενο .htaccess αρχείο που θα πρέπει να προστεθεί στον κατάλογο %directory για να υπάρχει προστασία έναντι αυθαίρετα εκτελούμενου κώδικα.
