Localization update (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (182 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Language
hu: Nyelv

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: Download
hu: Letölt

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: Update
hu: Frissítés

en: Modules
hu: Modulok

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Check manually
hu: Kézi ellenőrzés

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Source string
hu: Forrás-karaktersorozat

en: Languages
hu: Nyelvek

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: Themes
hu: Sminkek

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: file system
hu: fájlrendszer

en: ok
hu: rendben

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: No update data available
hu: Nincs adat a frissítésekről

en: Can not determine status
hu: Nem meghatározható állapot

en: Update mode
hu: Frissítési mód

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hu: „%filename” nem olvasható, importálása sikertelen.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgstr” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgid_plural” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hu: „%filename” hibás - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgid” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr[]” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan karaktersorozat - %line. sor

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan fájl vége - %line. sor

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: Drupal core
hu: Drupal alaprendszer

en: locale
hu: honosítás

en: Translation updates
hu: Fordítási frissítések

en: Update translations
hu: Fordítások frissítése

en: The language selected for import is not supported.
hu: Az importáláshoz választott nyelv nem támogatott.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hu: „%filename” fájl fejléc nélküli vagy hibás fejlécet tartalmaz.

en: Error importing interface translations
hu: Hiba történt a felületfordítások importálásakor.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hu: %file „%locale” fordításba importálása sikeres volt. %number új, %update módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: még nem volt

en: Disabled modules
hu: Kikapcsolt modulok

en: Disabled themes
hu: Kikapcsolt sminkek

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
hu: A fordítási fájl (%filename) hibát tartalmaz: %line. sor nem kezdődhet „msgctxt”-szel.

en: No info
hu: Nincs információ

en: Check for updates of disabled modules and themes
hu: Ellenőrizze a kikapcsolt modulok és sminkek frissítéseit

en: Translation files
hu: Fordítási fájlok

en: No strings available.
hu: Nincs elérhető karaktersorozat.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
hu: @count nem engedélyezett HTML szöveg található ebben a fájlban: %file

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik, vagy nem írható.

en: Translation update status
hu: Fordítások frissítésének állapota

en: There are available updates
hu: Vannak elérhető frissítések

en: All your translations are up to date
hu: Minden fordítás naprakész

en: No projects or languages to update.
hu: Nincs frissíthető projekt vagy nyelv.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
hu: Ki kell választani egy vagy több nyelvet a letöltéshez és a frissítéshez. Ha egy sincs kiválasztva, akkor mindegyik frissítve lesz.

en: Refresh information
hu: Információk frissítése

en: Fetched information about available updates from the server
hu: Elérhető frissítésekről szóló információk kerültek letöltésre a kiszolgálóról.

en: Update source
hu: Frissítések forrása

en: Never (manually)
hu: Soha (kézi)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
hu: Milyen gyakran kell a telepített modulok és sminkek frissített fordításait automatikusan ellenőrizni.

en: Store downloaded files
hu: Letöltött fájlok tárolása

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
hu: A fordítási frissítések felülírják a létezőket, az új karaktersorozatokkal bővül az adatbázis

en: Local files and remote server.
hu: Helyi fájlok és távoli kiszolgáló.

en: Local files only.
hu: Csak helyi fájlok.

en: Remote server only.
hu: Csak távoli kiszolgáló.

en: Remote update available
hu: Távoli frissítés elérhető

en: Local update available
hu: Helyi frissítés elérhető

en: No information
hu: Nincs információ

en: Updating translation.
hu: Fordítás frissítése.

en: Downloading and importing files.
hu: Fájlok letöltése és importálása.

en: Error importing translations.
hu: A fordítások importálása sikertelen.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
hu: %download_link sikeresen letöltve: %tmpfile

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
hu: %tmpdir könyvtárban hiba történt az átmeneti fájl létrehozása közben. A távoli fájl: %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
hu: A legutóbb importált fordítások listája és az elérhető frissítések minden engedélyezett projekthez és nyelvhez.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
hu: Ha vannak elérhető frissítések, akkor a „Frissítés” nyomógombra kattintva lehet ezeket letölteni és importálni, vagy be lehet állítani az automatikus frissítést a <a href="@update-settings">frissítések beállítása oldalon</a>

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
hu: Ezek a fordítási frissítések rendszerbeállításai. A fordítások azonnali frissítése a <a href="@update-admin">fordítási frissítések adminisztrációs oldalán</a> lehetséges.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
hu: A jelenleg telepített modulokhoz és sminkekhez a friss fordításokról nincs elérhető információ. A frissítések ellenőrzéséhez le kell futtatni az <a href="@run_cron">időzített feladatokat</a>, vagy azt <a href="@check_manually">kézzel kell ellenőrizni</a>. Megjegyzés: Az elérhető frissítések ellenőrzése hosszú ideig is eltarthat, ezért türelmesnek kell lenni.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
hu: Automatikusan ellenőrizve @checked fordítás, frissítve @updated.

en: Automatic update configuration
hu: Automatikus frissítés beállítása

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
hu: Elérhetőek új vagy frissített fordítások a jelenleg telepített modulokhoz és sminkekhez. Ezeket ellenőrizni a <a href="@check_manually">fordítások frissítési oldalán</a> lehet.

en: Error opening socket @socket
hu: @socket socket megnyitása sikertelen

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Failed to fetch information about available updates from the server.
hu: Hiba történt az elérhető frissítésekről szóló információk kiszolgálóról történő lekérdezése közben.

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
hu: A Drupal telepítési könyvtárához képest relatívan megadott útvonal, ahol a fordítási fájlok tárolva vannak, például: sites/all/translations. A mentett fordítási fájlokat egyéb telepítések is tudják használni. Ha üresen marad, akkor a letöltött fordítási fájlok nem kerülnek mentésre.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
hu: Érvénytelen HTML tartalom miatt helyben nem került mentésre.

en: Translation saved locally.
hu: A fordítás helyben mentésre került.

en: Translation successfuly removed locally.
hu: A fordítás helyben sikeresen törlésre került.

en: Unknown error while saving translation locally.
hu: Ismeretlen hiba történt a fordítás helyi mentése közben.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
hu: !l10n_server segítségével meg lehet osztani a fordítást a közösséggel, ha itt beállításra kerül a saját API kulcs: !user_link.

en: Not saved due to source string missing.
hu: Hiányzó forrásszöveg miatt nem lett elmentve.

en: Not saved due to missing form values.
hu: Hiányzó űrlapértékek miatt nem lett elmentve.

en: Not saved due to insufficient permissions.
hu: Nem megfelelő jogosultságok miatt nem lett elmentve.

en: Added l10n_status field to locales_target.
hu: Az l10n_status mező hozzá lett adva a locales_target táblához.

en: Resolved possible l10n_status field conflict in locales_target.
hu: A locales_target. táblában a lehetséges l10n_status mező probléma meg lett oldva.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
hu: A fordítások automatikus letöltését és frissítését végzi.

en: Note that this comes with a performance penalty, so it is not recommended.
hu: Ez jelentős teljesítményromlással jár, ezért használata nem javasolt.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
hu: Az egyedileg szerkesztett fordítások megmaradnak, csak a már korábban is importált karakterláncok lesznek felülírva, az új frissítések pedig hozzáadva.

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
hu: Minden létező fordítás megmarad, a frissítések újként lesznek hozzáadva.

en: (translation source: !server)
hu: (fordítási forrás: !server)

en: @language: <em>No installed translation</em>
hu: @language: <em>Nincs telepített fordítás</em>

en: Recommended version: @version (!date)
hu: Ajánlott változat: @version (!date)

en: Uninstalled translation available
hu: Eltávolított fordítás elérhető

en: No available translations found
hu: Nincs elérhető fordítás

en: Importing: %name.
hu: Importálás: %name.

en: Imported: %name.
hu: Importálva lett: %name.

en: %language translation strings added: !add, updated: !update, deleted: !delete.
hu: Hozzáadott %language fordítási karaktersorozatok: !add, frissített: !update, törölt: !delete.

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
hu[0]: Egy frissített projekt: @projects.
hu[1]: @count frissített projekt: @projects.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. See !log_messages for details. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML. See !log_messages for details.
hu[0]: Egy fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz. Részletek itt: !log_messages.
hu[1]: Egy fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz. Részletek itt: !log_messages.

en: Translations of one project were not imported: @projects. | Translations of @count projects were not imported: @projects
hu[0]: Egy projekt fordításai nem lettek importálva: @projects.
hu[1]: @count projekt fordításai nem lettek importálva: @projects.

en: An error occured during the download operation: %error.
hu: Hiba történt letöltés közben: %error.

en: An error occured during the download operation: HTTP status code %code.
hu: Hiba történt letöltés közben: HTTP állapot kód %code.

en: Unable to save %download_link file to %tmpfile.
hu: %download_link fájlt nem lehet elmenteni ide: %tmpfile.

en: Disallowed HTML detected. String not imported: %string
hu: Nem megengedett HTML kód észlelve. A karaktersorozat nem lett importálva: %string

en: Translation for @language
hu: Fordítás @language nyelvhez

en: In Context
hu: szövegkörnyezetben

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
hu: Hiba történt az elérhető felületfordítások frissítéseinek ellenőrzése során.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
hu[0]: Új felületfordítások ellenőrzése megtörtént egy projekthez.
hu[1]: Új felületfordítások ellenőrzése megtörtént @count projekthez.

en: File not found: @uri.
hu: @uri címen a fájl nem található.

en: Error occurred when trying to check @remote: @errormessage.
hu: @remote ellenőrzése nem sikerült. (Hiba: @errormessage)

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to check @remote.
hu: @remote ellenőrzése nem sikerült (HTTP-hiba: @errorcode)

en: Translations directory
hu: A fordítások könyvtára

en: Checked translation for %project.
hu: %project fordításai ellenőrizve.

en: Nothing to check.
hu: Nincs mit ellenőrizni.

en: Downloaded translation for %project.
hu: %project projekt fordítása letöltve.

en: Importing translation for %project.
hu: %project fordításának importálása.

en: Imported translation for %project.
hu: %project modul fordítása importálva.

en: Unable to download translation file @uri.
hu: @uri fordítási fájl letöltése sikertelen.

en: One translation file could not be checked. <a href="@url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href="@url">See the log</a> for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. <a href="@url">Napló megtekintése</a> a részletekért.
hu[1]: @count fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. <a href="@url">Napló megtekintése</a> a részletekért.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. További részletek a naplóban.
hu[1]: @count fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. További részletek a naplóban.

en: No translatable languages available. <a href="@add_language">Add a language</a> first.
hu: Nem érhető el lefordítható nyelv. Előbb <a href="@add_language">hozzá kell adni</a> egy nyelvet.

en: All translations up to date.
hu: Minden fordítás naprakész.

en: No translation status available. <a href="@check">Check manually</a>.
hu: Nem érhető el a fordítási állapot. <a href="@check">Kézi ellenőrzés</a>.

en: Select a language to update.
hu: Ki kell választani a frissítendő nyelvet.

en: No translation files are provided for development releases.
hu: A fejlesztői kiadásokhoz nincsenek fordítási fájlok.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
hu: %remote_path és %local_path útvonalak egyikén sem található a fájl

en: File not found at %local_path
hu: %local_path útvonalon nem található a fájl

en: Translation file location could not be determined.
hu: A fordítási fájl helye nem meghatározható.

en: no version
hu: nincs változat

en: Missing translations for:
hu: Hiányzó fordítások ehhez:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
hu[0]: Hiányzó fordítások 1 projekthez
hu[1]: Hiányzó fordítások @count projekthez

en: Updates available
hu: Fordítások elérhetőek

en: Missing translations
hu: Hiányzó fordítások

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href="@url">Check updates now</a>.
hu: Kiválasztható, milyen gyakran szükséges ellenőrizni a telepített modulok és sminkek új fordításainak megjelenését. <a href="@url">Frissítések keresése most</a>.

en: Translation source
hu: Fordítás forrása

en: Drupal translation server and local files
hu: Drupal fordítási szerver és helyi fájlok

en: Local files only
hu: Csak helyi fájlok

en: The source of translation files for automatic interface translation.
hu: Automatikus frissítéskor a fordítási fájlok forrása.

en: Import behaviour
hu: Importálás viselkedése

en: Don't overwrite existing translations.
hu: Ne írja felül a meglévő fordításokat.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
hu: Csak a már korábban is importált fordításokat írja felül, az azóta testreszabottakat tartsa meg.

en: Overwrite existing translations.
hu: A meglévő fordítások felülírása.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
hu: A már meglévő karaktersorozatok kezelésének módja, amikor automatikusan frissülnek a fordítások.

en: Updates for: @modules
hu: @modules frissítései

en: Not fully protected
hu: Nem teljesen védett

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
hu: Az ellenőrizetlen kódok végrehajthatóságának megakadályozására egy <code>.htaccess</code> fájl %directory könyvtárhoz adása javasolt, melyről további tudnivaló itt található: <a href="@url">@url</a>.

en: Could not insert a project into the l10n_update_project table, possibly because it already exists.
hu: Egy projektet nem sikerült beilleszteni az l10n_update_project táblába, valószínűleg mert már létezik.

en: No translatable language defined. <a href="/admin/config/regional/language">Add a language</a>.
hu: Nincs megadva lefordítható nyelv. <a href="/admin/config/regional/language">Nyelv hozzáadása</a>.

en: Translation files.
hu: Fordítási fájlok.

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations.
hu: A fordítási fájlok helyének útvonala a Drupal telepítési könyvtárához képest, például sites/all/translations. Így a mentett fordítási fájlokat újrahasznosíthatják más telepítések is.

en: Last checked: !time ago
hu: !time ideje ellenőrizve utoljára

en: Status of interface translations for each of the enabled languages.
hu: A felületfordítások nyelvenkénti állapota.

en: If there are available updates you can click on "Update translation" for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
hu: Ha vannak elérhető frissítések, akkor a „Fordítások frissítése” feliratra kattintva letölthetőek és importálhatóak, vagy <a href="@update-settings">szerkeszthetőek a beállítások</a>, hogy a jövőben automatikusan frissüljenek

en: Disable update
hu: Frissítések letiltása

en: These modules, themes or profiles will not receive interface translation updates. Specify them by there machine name, enter one name per line. The '*' character is a wildcard. Use for example feature_* for every feature.
hu: Ezek a modulok, sminkek és telepítési profilok nem fognak részesülni a felületfordítások frissítéseiből. Soronként egy programok által használt nevet megadva lehet őket felsorolni alább. A csillag („*”) jel használható speciális helyettesítőként, például <code>feature_*</code>.

en: The selected languages will not receive interface translation updates.
hu: A kiválasztott nyelvekhez nem lesznek letöltve a felületfordítások frissítései.

en: No languages to update.
hu: Egyetlen nyelv sem vár frissítésre.

en: Invalid update mode. Valid options are keep, replace, overwrite.
hu: Érvénytelen frissítési mód. A lehetséges opciók: megtartás, csere vagy felülírás.

en: Found @count projects to update.
hu: @count projekt készen áll a frissítésre.

en: Invalid update mode. Valid options are keep, overwrite.
hu: Érvénytelen frissítési mód. A lehetséges opciók: megtartás vagy felülírás.

en: All project translations up to date
hu: Minden projekt felületfordítása naprakész

en: Invalid language "@langcode". Use for example: --languages="nl, fr, de"
hu: @langcode kódú nyelv érvénytelen. Helyette használható például: <code>--languages="nl, fr, de"</code>

en: Language "@langcode" is not installed.
hu: @langcode kódú nyelv nincs telepítve a webhelyen.

en: Available languages: @languages
hu: @languages nyelvek állnak rendelkezésre

en: Fetching update information for all projects / all languages.
hu: Frissítési információk lehívása minden projekthez valamennyi nyelven.

en: Translation successfully removed locally.
hu: A felületfordítás helyileg sikeresen eltávolítva.

en: Updates available for: @languages. See the <a href="!updates">Translate interface update</a> page for more information.
hu: @languages nyelvek karaktersorozataihoz frissítés érhető el. A <a href="!updates">Felületfordítások frissítései</a> oldalon további tudnivaló található.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href="!updates">Translate interface update</a> page for more information.
hu: @languages nyelvek karaktersorozataihoz fordítások hiányoznak. A <a href="!updates">Felületfordítások frissítései</a> oldalon további tudnivaló található.

en: No translation status is available. See the <a href="!updates">Translate interface update</a> page for more information.
hu: A fordítási állapot nem ismert. A <a href="!updates">Felületfordítások frissítései</a> oldalon további tudnivaló található.

en: Some problems were reported during plural string migration. See <a href="/admin/reports/dblog">Recent log messages</a> for details.
hu: Hiba történt a többesszámú karaktersorozatok migrációja során. További tudnivaló a <a href="/admin/reports/dblog">Legutóbbi naplóüzenetek</a> oldalon található.
