Localization update (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (145 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Language
tr: Dil

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Download
tr: İndir

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Update
tr: Güncelle

en: Modules
tr: Modüller

en: Available updates
tr: Mevcut güncellemeler

en: Check manually
tr: Elle kontrol edin

en: Up to date
tr: Güncel

en: Update available
tr: Güncelleme mevcut

en: Source string
tr: Kaynak dize

en: Languages
tr: Diller

en: warning
tr: uyarı

en: Themes
tr: Temalar

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: file system
tr: dosya sistemi

en: ok
tr: tamam

en: Check for updates
tr: Güncellemeleri kontrol et

en: No update data available
tr: Güncelleştirme bilgisi mevcut değil

en: Can not determine status
tr: Durum belirlenemedi

en: Update mode
tr: Güncelleme kipi

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
tr: Çeviri aktarması başarısız oldu, çünkü %filename okunamadı.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası hata içeriyor: %line satırında "msgstr" bekleniyordu ama bulunamadı.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası hata içeriyor: %line satırında "msgid_plural" bekleniyordu ama bulunamadı.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası %line satırında söz dizimi hatası içeriyor.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası hata içeriyor: %line satırında "msgid" beklenmiyordu.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası hata içeriyor: %line satırında "msgstr[]" beklenmiyordu.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
tr: %filename çeviri dosyası hata içeriyor: %line satırında "msgstr" beklenmiyordu.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
tr: Çeviri dosyası %filename bir hata içeriyor: %line satırında beklenmeyen bir yazı var.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
tr: %filename çeviri dosyası %line satırında beklenmeyen şekilde sonlandı.

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Drupal core
tr: Drupal çekirdeği

en: locale
tr: yerelleştirme

en: Translation updates
tr: Çeviri güncellemeleri

en: Update translations
tr: Çevirileri güncelle

en: The language selected for import is not supported.
tr: İçe aktarım için seçilen dil desteklenmiyor.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
tr: %filename çeviri dosyası eksik ya da yanlış oluşturulmuş bir başlık bölümüne sahip.

en: Error importing interface translations
tr: Arayüz çevirilerini içe aktarırken hata oluştu

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
tr: %file dosyası %locale içine aktarıldı: %number adet yeni dize oluşturuldu, %update adet dize güncellendi ve %delete adet dize silindi.

en: Last checked: never
tr: Son kontrol: hiçbir zaman

en: Disabled modules
tr: Kullanıma kapalı eklentiler

en: Disabled themes
tr: Kullanıma kapalı temalar

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
tr: %filename çeviri dosyasında bir hata var: Satır %line içinde "msgctxt" olmaması gerekiyor.

en: No info
tr: Bilgi yok

en: Check for updates of disabled modules and themes
tr: Devre dışı bırakılmış eklenti ve temaların güncelleştirmelerini denetleyin

en: Translation files
tr: Çeviri dosyaları

en: No strings available.
tr: Dizeler mevcut değil.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
tr: %file dosyasında @count izin verilmeyen HTML dizisi

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
tr: %directory dizini mevcut değil ya da yazılamıyor.

en: Translation update status
tr: Çeviri güncellenme durumu

en: There are available updates
tr: Kullanılabilir güncellemeler  var

en: All your translations are up to date
tr: Tüm çevirileriniz güncel

en: No projects or languages to update.
tr: Güncellenecek proje ya da dil yok.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
tr: İndirilip güncellenecek bir ya da daha fazla dil seçin. Hiçbirini seçmezseniz, tümü güncellenecektir.

en: Refresh information
tr: Bilgileri yenile

en: Fetched information about available updates from the server
tr: Sunucudan mevcut güncellemeler hakkında bilgi alındı

en: Update source
tr: Güncelleme kaynağı

en: Never (manually)
tr: Hiçbir zaman (el ile)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
tr: Kurulu eklentiler ve temalar için güncel çevirilerin hangi sıklıkta kontrol edileceğini seçin.

en: Store downloaded files
tr: İndirilmiş dosyaları sakla

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
tr: Çeviri güncellemeleri mevcutların üzerine yazılır, yeniler eklenir.

en: Local files and remote server.
tr: Yerel dosyalar ve uzak sunucu.

en: Local files only.
tr: Sadece yerel dosyalar.

en: Remote server only.
tr: Sadece uzak sunucu.

en: Remote update available
tr: Uzaktan güncelleme var

en: Local update available
tr: Yerel güncelleme var

en: No information
tr: Bilgi yok

en: Updating translation.
tr: Çeviriler güncelleniyor.

en: Downloading and importing files.
tr: Dosyalar indiriliyor ve alınıyor.

en: Error importing translations.
tr: Çevirilerin alınmasından hata.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
tr: %download_link dosyası başarıyla %tmpfile olarak indirildi

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
tr: %tmpdir adresinde indirilen geçici dosya yaratırken hata oluştu. Uzak dosya: %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
tr: En son alınan çeviriler ve etkinleştirilmiş proje ve dillere ait kullanılabilir güncellemeler.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
tr: Eğer kullanılabilir güncellemeler varsa şimdi indirip içeri almak için Güncelle tuşunu tıklayabilir ya da  <a href="@update-settings">Güncelleme ayarları sayfası</a>nda otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
tr: Bunlar çeviri güncelleme sistemi için ayarlardır. Çevirilerinizi şimdi güncellemek için, <a href="@update-admin">Çeviri güncelleme yönetimi sayfası</a>na gidin.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
tr: Kurulu eklenti ve temaların yeni ve güncellenmiş çevirileri hakkında bilgi yok. Güncellemeleri denetlemek için <a href="@run_cron">dönemsel görev</a> çalıştırmanız gerekebilir ya da <a href="@check_manually">elle denetle</a>yebilirsiniz. Kullanılabilecek güncellemelerin denetlenmesi uzun zaman alabileceği için lütfen sabırlı davranın.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
tr: @checked çeviri otomatik denetlendi, @updated güncellendi.

en: Automatic update configuration
tr: Otomatik güncelleme yapılandırması

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
tr: Şu anda kurulu olan eklentiler ve temalar için geçerli yeni ya da güncellenmiş çeviriler var. Güncellemeleri kontrol etmek için <a href="@check_manually">çeviri güncelleme sayfası</a>na bakabilirsiniz.

en: Error opening socket @socket
tr: Soket açma hatası @socket

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri

en: Failed to fetch information about available updates from the server.
tr: Mevcut güncellemeler hakkında sunucudan bilgi çekme başarısız oldu.

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
tr: Çeviri dosyalarının saklanacağı, örneğin sites/all/translations gibi Drupal kurulum klasörüne göreli bir yol. Kaydedilen çeviri dosyaları başka kurulumlar için de kullanılabilir. Eğer boş bırakırsanız, indirilen çeviriler kaydedilmeyecektir.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
tr: Geçersiz HTML içeriği nedeniyle yerel olarak kaydedilmedi.

en: Translation saved locally.
tr: Çeviri yerel olarak kaydedildi.

en: Translation successfuly removed locally.
tr: Çeviri yerel olarak başarıyla kaldırıldı.

en: Unknown error while saving translation locally.
tr: Çeviriyi yerel olarak kaydederken bilinmeyen hata.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
tr: !user_link üzerinde API anahtarınızı ayarladıysanız çalışmalarınızı !l10n_server sunucusunda paylaşabilirsiniz.

en: Not saved due to source string missing.
tr: Kaynak dize bulunmadığı için kaydedilmedi.

en: Not saved due to missing form values.
tr: Eksik form değerleri nedeniyle kaydedilmedi.

en: Not saved due to insufficient permissions.
tr: Yetersiz izin nedeniyle kaydedilmedi.

en: Added l10n_status field to locales_target.
tr: l10n_status alanı locales_target hedefe eklendi.

en: Resolved possible l10n_status field conflict in locales_target.
tr: locales_target adresinde olası bir l10n_status alanı çelişmesi halledildi.

en: Localization update
tr: Yerelleştirme güncellemesi (Localization update)

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
tr: Çevirilerin otomatik indirme ve güncellemelerini sağlar.

en: Note that this comes with a performance penalty, so it is not recommended.
tr: Bunun bir performans yükü yaratacağına ve bu yüzden önerilmediğine dikkat edin.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
tr: Düzenlenmiş çeviriler korunur, sadece önceden içe alınmış olanların üzerine yazılır ve yeni çeviriler eklenir.

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
tr: Mevcut çeviriler korunur, sadece yeni çeviriler eklenir.

en: (translation source: !server)
tr: (çeviri kaynağı: !server)

en: @language: <em>No installed translation</em>
tr: @language: <em>Kurulu çeviri yok</em>

en: Recommended version: @version (!date)
tr: Önerilen sürüm: @version (!date)

en: Uninstalled translation available
tr: Kurulmamış çeviri mevcut

en: No available translations found
tr: Kullanılabilecek çeviri bulunamadı

en: Importing: %name.
tr: Alınıyor: %name.

en: Imported: %name.
tr: İçeri alındı: %name.

en: %language translation strings added: !add, updated: !update, deleted: !delete.
tr: %language çeviri dizelerinden eklenen: !add, güncellenen: !update, silinen: !delete.

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
tr[0]: @count proje güncellendi: @projects.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. See !log_messages for details. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML. See !log_messages for details.
tr[0]: Bir çeviri dizesi izin verilmeyen HTML içerdiği için atlandı. Ayrıntılar için !log_messages bakın.
    @count çeviri dizesi izin verilmeyen HTML içerdiği için atlandı. Ayrıntılar için !log_messages bakın.

en: Translations of one project were not imported: @projects. | Translations of @count projects were not imported: @projects
tr[0]: @count proje çevirisi içeri alınmadı: @projects.

en: An error occured during the download operation: %error.
tr: İndirme sırasında bir hata oluştu: %error.

en: An error occured during the download operation: HTTP status code %code.
tr: İndirme sırasında bir hata oluştu: HTTP durum kodu %code.

en: Unable to save %download_link file to %tmpfile.
tr: %download_link dosyası %tmpfile olarak kaydedilemedi.

en: Disallowed HTML detected. String not imported: %string
tr: İzin verilmeyen HTML bulundu. Dize içeri alınmadı: %string

en: Translation for @language
tr: @language çevirisi

en: In Context
tr: Bağlam İçi

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
tr: Kullanılabilir arayüz çevirisi güncellemelerini denetleme girişimi sırasında hata oluştu.

en: Translations directory
tr: Çeviriler klasörü

en: Checked translation for %project.
tr: %project için çeviri denetlendi.

en: Nothing to check.
tr: Denetlenecek bir şey yok.

en: Downloaded translation for %project.
tr: %project için çeviri karşıdan yüklendi.

en: Importing translation for %project.
tr: %project için çeviriler içe aktarılıyor.

en: Imported translation for %project.
tr: %project için çeviriler içe aktarıldı.

en: Unable to download translation file @uri.
tr: @uri çeviri dosyası karşıdan yüklenemiyor.

en: All translations up to date.
tr: Tüm çeviriler güncel.

en: Select a language to update.
tr: Güncellenecek bir dil seçin.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
tr: %remote_path veya %local_path konumunda dosya bulunamadı

en: File not found at %local_path
tr: %local_path konumunda dosya bulunamadı

en: Translation file location could not be determined.
tr: Çeviri dosyası konumu belirlenemedi.

en: Missing translations for:
tr: Şunun için çeviri eksik:

en: Updates available
tr: Güncellemeler var

en: Missing translations
tr: Eksik çeviriler

en: Translation source
tr: Çeviri kaynağı

en: Drupal translation server and local files
tr: Drupal çeviri sunucusu ve yerel dosyalar

en: Local files only
tr: Yalnızca yerel dosyalar

en: The source of translation files for automatic interface translation.
tr: Otomatik arayüz çevirisi için çeviri dosyalarının kaynağı.

en: Don't overwrite existing translations.
tr: Varolan çevirilerin üzerine yazma.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
tr: Yalnızca içe aktarılmış çevirilerin üzerine yaz, özel çevirileri koru.

en: Overwrite existing translations.
tr: Varolan çevirilerin üzerine yaz

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
tr: Arayüz çevirileri otomatik olarak güncellenirken var olan çevirilerin nasıl değerlendirileceği.

en: Not fully protected
tr: Koruması tam olmayan

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
tr: Gelişigüzel kod çalıştırılmasını önlemeye yardımcı olması için %directory dizinine eklenmesi önerilen .htaccess dosyası hakkında bilgi için <a href="@url">@url</a> adresine bakın.on.
