Localization update (7.x-1.4) - en to gl translation catalogue (94 entries)

en: Download
gl: Descargar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Update
gl: Actualizar

en: Modules
gl: Módulos

en: Available updates
gl: Actualizacións dispoñibles

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Languages
gl: Idiomas

en: warning
gl: advertencia

en: Themes
gl: Temas

en: Multilingual
gl: Multilingüe

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: ok
gl: correcto

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

en: No update data available
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Update mode
gl: Método de actualización

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: locale
gl: localización

en: Translation updates
gl: Actualizacións de traducións

en: Update translations
gl: Actualizar as traduccións

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para o idioma seleccionado.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
gl: %file importouse a %locale: engadironse %number novas cadeas, actualizaronse %update e borraronse %delete.

en: Disabled modules
gl: Módulos desactivados

en: Disabled themes
gl: Temas desactivados

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
gl: O arquivo de tradución %filename conten un erro: "msgctxt" inesperado na liña %line.

en: Check for updates of disabled modules and themes
gl: Comprobar actualizacións de módulos e temas non activados

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
gl: @count fragmentos HTML non permitidos en %file.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
gl: O directorio %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Translation update status
gl: Estado de actualización das traducións

en: There are available updates
gl: Hai actualizacións dispoñibles

en: All your translations are up to date
gl: Todas as súas traducións están actualizadas

en: No projects or languages to update.
gl: No hai proxectos ou idiomas por actualizar

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
gl: Seleccione un ou máis idiomas para descargar e actualizar. Se non selecciona ningún, todos eles serán actualizados.

en: Refresh information
gl: Actualizar información

en: Update source
gl: Fonte de actualización

en: Never (manually)
gl: Nunca (manualmente)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
gl: Seleccione a frecuencia que desexa para a verificación automática de traducións actualizadas para os módulos e temas instalados..

en: Store downloaded files
gl: Almacenar arquivos descargados

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
gl: As traducións actualizadas reemplazan as existentes, as novas agréganse.

en: Local files and remote server.
gl: Arquivos locais e servidor remoto.

en: Local files only.
gl: Só arquivos locais

en: Remote server only.
gl: Só servidor remoto.

en: Remote update available
gl: Actualización remota dispoñible

en: Local update available
gl: Actualización local dispoñible

en: No information
gl: No hai información

en: Updating translation.
gl: Actualizando tradución.

en: Downloading and importing files.
gl: Descargando e importando arquivos.

en: Error importing translations.
gl: Erro na importación de traducións.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
gl: %download_link descargado con éxito a %tmpfile

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
gl: Erro o crear o arquivo temporal de descarga en %tmpdir. O arquivo remoto é %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
gl: Lista das últimas traducións importadas e das actualizacións dispoñibles para cada proxecto e linguas activas.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
gl: Se hai actualizacións dispoñibles pódese facer click en Actualizar para descargalas e importalas agora, ou pode editar a configuración para que sexan actualizadas de forma automática na <a href="@update-settings">Páxina de configuración de actualizacións</a>

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
gl: Estas son as opcións de configuración do sistema de actualización de traducións. Para actualizar as súas traducciones agora, vexa a <a href="@update-admin">Páxina de administración da actualización de tradución</a>.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
gl: @checked traducións comprobadas automáticamente, @updated actualizadas.

en: Automatic update configuration
gl: Configuración de actualización automática

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
gl: Hai traducións novas ou actualizadas dispoñibles para os módulos e los temas instalados. Para revisar se hai actualizacións, pode visitar a <a href="@check_manually">páxina de actualización de traducións</a>.

en: Error opening socket @socket
gl: Produciuse un erro ao intentar abrir o socket  @socket.

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
gl: Unha ruta relativa ao directorio de instalación de Drupal na que os arquivos de tradución serán almacenados, e.x. sites/all/translations. Os arquivos de traducións almacenados poden ser reutilizados por outras instalacións. Se o deixa baleiro, as traducións descargadas non serán almacenadas.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
gl: Non foi gardado localmente por conter HTML inválido.

en: Translation saved locally.
gl: Tradución gardada localmente.

en: Translation successfuly removed locally.
gl: A tradución foi borrada localmente de forma correcta.

en: Unknown error while saving translation locally.
gl: Erro descoñecido ao gardar tradución localmente.

en: Not saved due to source string missing.
gl: No foi gardado por non atoparse a cadea de orixe.

en: Not saved due to missing form values.
gl: No foi gardado por faltar valores no formulario.

en: Not saved due to insufficient permissions.
gl: Non foi gardado por non ter premisos suficientes.

en: Added l10n_status field to locales_target.
gl: Engadido o campo l10n_status a locales_target.

en: Resolved possible l10n_status field conflict in locales_target.
gl: Posible conflicto do campo l10n_status en locales_target resolto.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
gl: Proporciona descargas e actualizaciós automáticas para as traducións.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
gl: As traducións editadas conservanse, só as importandas anteriormente son substituídas e engádense as novas traducións

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
gl: Todas as traducións existentes se manteñen, só se engaden novas traducións.

en: (translation source: !server)
gl: (fonte da tradución: !server)

en: @language: <em>No installed translation</em>
gl: @language: <em>Non hai tradución instalada</em>

en: Recommended version: @version (!date)
gl: Versión recomendada: @version (!date)

en: No available translations found
gl: Non se atoparon traducións dispoñibles

en: Importing: %name.
gl: Importación: %name.

en: Imported: %name.
gl: Importado: %name.

en: %language translation strings added: !add, updated: !update, deleted: !delete.
gl: %language engadíu: !add cadéas de tradución, actualizou: !update, eliminou: !delete.

en: An error occured during the download operation: %error.
gl: Houbo un erro durante a operación de descarga:%error.

en: Not fully protected
gl: Non está completamente protexido

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
gl: Vexa <a href="@url">@url</a> para informarse sobre as recomendacións sobre o ficheiro .htaccess que ten que ser engadido no directorio %directory para axudar a protexerse contra a execución de código arbitrario.
