Localization update (7.x-2.0-rc1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Language
ar: اللغة

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Update
ar: تحديث

en: Available updates
ar: التحديثات المتوفرة

en: Check manually
ar: التحقق يدوياً

en: Up to date
ar: محَدَّث

en: Source string
ar: نص المصدر

en: Multilingual
ar: متعدد اللغات

en: file system
ar: نظام الملفات

en: Check for updates
ar: التمس التحديثات

en: Can not determine status
ar: تعذّر تحديد الحالة

en: File to import not found.
ar: الملف غير موجود.

en: Drupal core
ar: نواة دروبال

en: locale
ar: المحلية

en: Update translations
ar: تحديث الترجمات

en: Languages not yet added
ar: اللغات التي لم تُضف بعد

en: The language %language has been created.
ar: تم إنشاء اللغة %language.

en: Importing interface translations
ar: يتم استيراد ترجمات الواجهة

en: Error importing interface translations
ar: خطأ أثناء استيراد ترجمة الواجهة

en: Last checked: never
ar: آخر تحقق: لم يتم التحقق بعد

en: Check for updates of disabled modules and themes
ar: التحقق من تحديثات الوحدات الحلل المعطلة.

en: No strings available.
ar: لا يوجد أي مقطع متوفر.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ar: الدليل %directory غير موجود أو غير قابل للكتابة.

en: Error opening socket @socket
ar: خطأ أثناء فتح المأخذ @socket

en: Translations directory
ar: دليل الترجمة

en: Importing translation for %project.
ar: استيراد ترجمة %project.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
ar: استيراد ملف الترجمة: %filename (@percent%).

en: Error importing translation files
ar: خطأ في استيراد ملفات الترجمة

en: Updating translations.
ar: يجري تحديث الترجمات.

en: All translations up to date.
ar: كل الترجمات محدثة.
