Localization update (7.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Language
hi: भाषा

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Available updates
hi: उपलब्ध अद्यतन

en: Check manually
hi: मैन्युअल रूप से जांचें

en: Up to date
hi: आधुनिक

en: Source string
hi: स्रोत स्ट्रिंग

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: file system
hi: फ़ाइल सिस्टम

en: File to import not found.
hi: आयात करने वाली फाइल उपलब्ध नहीं है

en: Drupal core
hi: ड्रूपल मूल

en: locale
hi: स्थान

en: Translation updates
hi: अनुवाद अपडेट

en: Update translations
hi: अपडेट करें अनुवादों को

en: Languages not yet added
hi: भाषाएँ जो अब तक नहीं जोड़ीं

en: The language %language has been created.
hi: भाषा %language बना दी गयी है

en: Importing interface translations
hi: इंटरफ़ेस अनुवाद आयात

en: Error importing interface translations
hi: इंटरफ़ेस अनुवाद आयात करने मैं त्रुटि|

en: Translations directory
hi: अनुवाद निर्देशिका

en: Error importing translation files
hi: अनुवाद फाइल आयत करने में त्रुटि

en: Updating translations.
hi: अनुवाद अद्यतीकरण
