Localization update (7.x-2.1) - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Language
ro: Limba

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: Update
ro: Actualizare

en: Available updates
ro: Actualizări disponibile

en: Check manually
ro: Verifică manual

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Source string
ro: Șirul de caractere sursă

en: Languages
ro: Limbi

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: file system
ro: sistem de fișiere

en: Check for updates
ro: Verifică pentru actualizări

en: Can not determine status
ro: Nu poate fi determinată starea

en: Translation file
ro: Fişier de traducere

en: File to import not found.
ro: Fişierul pentru import nu a fost găsit.

en: Drupal core
ro: Nucleu Drupal

en: Update translations
ro: Actualizați traduceri

en: Languages not yet added
ro: Limbi ce nu au fost adăugate încă

en: The language %language has been created.
ro: Limba %language a fost creată.

en: Importing interface translations
ro: Importă traducerea interfeţei

en: Error importing interface translations
ro: Eroare la importul traducerii interfeţei

en: Last checked: never
ro: Ultima verificare: niciodată

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: Check for updates of disabled modules and themes
ro: Verificare pentru actualizări a modulelor şi temelor dezactivate

en: Translation files
ro: Fișiere de traducere

en: No strings available.
ro: Nu sunt şiruri disponibile.

en: Never (manually)
ro: Niciodată (manual)

en: Error opening socket @socket
ro: Eroare la deschiderea socketului @socket

en: Hide description
ro: Ascundeți descrierea

en: Export options
ro: Opțiuni de export

en: Translation for @language
ro: Traducere pentru @language

en: Existing languages
ro: Limbi existente

en: A Gettext Portable Object file.
ro: Un fișier Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
ro: Tratarea șirurilor importate ca traduceri personalizate

en: Overwrite non-customized translations
ro: Suprascrieți traducerile nepersonalizate

en: Overwrite existing customized translations
ro: Suprascrieți traducerile personalizate existente

en: No language available. The export will only contain source strings.
ro: Nici o limbă disponibilă. Exportul va conține doar șiruri de text sursă.

en: Source text only, no translations
ro: Numai text sursă, fără traduceri

en: Include non-customized translations
ro: Includeți traduceri nepersonalizate

en: Include customized translations
ro: Includeți traduceri personalizate

en: Include untranslated text
ro: Includeți text netradus

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
ro: @count șir(uri) HTML interzis(e) în fișierele: @files.

en: In Context
ro: În context

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ro: Importul șirului de caractere "%string" a fost ignorat din cauza unui element HTML nepermis sau format incorect.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
ro: A apărut o eroarea încercând să verifice actualizările traducerii de interfață disponibile.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
ro[0]: S-au verificat actualizările disponibile pentru traducerea interfeței pentru un proiect.
ro[1]: S-au verificat actualizările disponibile pentru traducerea interfeței pentru @count proiecte.
ro[2]: S-au verificat actualizările disponibile pentru traducerea interfeței pentru @count de proiecte.

en: Translations directory
ro: Directorul de traduceri

en: Checked translation for %project.
ro: Traducere verificată pentru %project.

en: Nothing to check.
ro: Nimic de verificat.

en: Downloaded translation for %project.
ro: Traducere descărcată pentru %project.

en: Importing translation for %project.
ro: Importare traducere pentru %project.

en: Imported translation for %project.
ro: Traducere importată pentru %project.

en: Unable to download translation file @uri.
ro: Imposibil de descărcat fișierul de traducere @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
ro[0]: Un fișier de traducere nu a putut fi verificat. Vedeți intrarea în jurnal pentru detalii.
ro[1]: @count fișiere de traducere nu au putut fi verificate. Vedeți intrarea în jurnal pentru detalii.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
ro: Importare fișier de traducere: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
ro: Traduceri importate.

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
ro: Traduceri importate: %number adăugate, %update actualizate, %delete eliminate.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
ro[0]: Un fișier de traducere importat. %number traduceri au fost adăugate, %update traduceri au fost actualizate și %delete traduceri au fost eliminate.
ro[1]: @count fișiere de traducere importate. %number traduceri au fost adăugate, %update traduceri au fost actualizate și %delete traduceri au fost eliminate.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
ro[0]: Un şir de caractere din traducere a fost ignorat din cauza unui element HTML nepermis sau format incorect. Vezi jurnalul pentru detalii.
ro[1]: @count şiruri de caractere din traducere au fost ignorate din cauza unui element HTML nepermis sau format incorect. Vezi jurnalul pentru detalii.

en: Checking translations
ro: Verificarea traducerilor

en: Error checking translation updates.
ro: Eroare la verificarea actualizărilor de traducere.

en: Updating translations
ro: Actualizare traduceri

en: Error importing translation files
ro: Eroare importare fișiere traducere.

en: Updating translations.
ro: Actualizare traduceri.

en: All translations up to date.
ro: Toate traducerile sunt actualizate.

en: Select a language to update.
ro: Selectați o limbă pentru actualizare.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
ro: Fișierul nu a fost găsit la %remote_path, nici la %local_path

en: File not found at %local_path
ro: Fișierul nu a fost găsit la %local_path

en: Translation file location could not be determined.
ro: Locația fișierului de traducere nu a putut fi determinată.

en: Missing translations for:
ro: Traduceri lipsă pentru:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ro[0]: Traduceri lipsă pentru un proiect
ro[1]: Traduceri lipsă pentru @count proiecte

en: Updates available
ro: Actualizări disponibile

en: Missing translations
ro: Lipsesc traduceri

en: Translation source
ro: Sursa traducerii

en: Drupal translation server and local files
ro: Server de traducere Drupal și fișiere locale

en: Local files only
ro: Numai fișiere locale

en: The source of translation files for automatic interface translation.
ro: Sursa fișierelor de traducere pentru traducerea automată a interfeței.

en: Don't overwrite existing translations.
ro: Nu suprascrieți traducerile existente.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
ro: Suprascrie doar traducerile importate, traducerile personalizate sunt păstrate.

en: Overwrite existing translations.
ro: Suprascrie traducerile existente.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
ro: Cum să tratați traducerile existente atunci când actualizați automat traducerile interfeței.

en: Updates for: @modules
ro: Actualizări pentru: @modules
