Localization update (7.x-2.2) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Language
cy: Iaith

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Update
cy: Diweddaru

en: Available updates
cy: Diweddariadau sydd ar gael

en: Check manually
cy: Gwirio gyda llaw

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: file system
cy: system ffeil

en: Check for updates
cy: Gwirio am ddiweddariadau

en: Can not determine status
cy: Ddim yn gallu penderfynu ar statws

en: File to import not found.
cy: Ffeil i fewnfudo heb ei ddarganfod.

en: Drupal core
cy: Craidd Drupal

en: locale
cy: lleoedd

en: Languages not yet added
cy: Ieithoedd sydd heb eu hychwanegu eto

en: Text group
cy: Grŵp testun

en: The language %language has been created.
cy: Mae'r iaith %language wedi ei greu.

en: Importing interface translations
cy: Mewnfudo cyfieithiadau rhyngwyneb

en: Error importing interface translations
cy: Gwall wrth mewnfudo cyfieithiadau rhyngwyneb

en: Last checked: never
cy: Gwirwyd ddiwethaf: byth
