Localization update (7.x-2.2) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Project
vi: Công trình

en: Weekly
vi: Hàng tuần

en: Monthly
vi: Hàng tháng

en: Import
vi: Nhập vào

en: Export
vi: Xuất

en: Update
vi: Cập nhật

en: Available updates
vi: Các bản cập nhật hiện có

en: Check manually
vi: Kiểm tra thủ công

en: Up to date
vi: Phiên bản mới nhất

en: Languages
vi: Ngôn ngữ

en: file system
vi: Hệ thống tập tin

en: Check for updates
vi: Kiểm tra bản cập nhật

en: Can not determine status
vi: Không biết trạng thái

en: Translation file
vi: Tập tin bản dịch

en: File to import not found.
vi: Không tìm thấy tập tin để nhập vào.

en: Drupal core
vi: Nhân Drupal

en: locale
vi: bản địa

en: Translation updates
vi: Cập nhật bản dịch

en: Update translations
vi: Cập nhật bản dịch

en: Languages not yet added
vi: Ngôn ngữ chưa được thêm vào

en: Text group
vi: Nhóm bản văn

en: The language %language has been created.
vi: Ngôn ngữ %language đã được tạo.

en: Importing interface translations
vi: Đang nhập các giao diện bản dịch

en: Error importing interface translations
vi: Lỗi khi nhập giao diện các bản dịch

en: Last checked: never
vi: Lần kiểm gần nhất: chưa bao giờ

en: Check for updates of disabled modules and themes
vi: Đánh dấu để cập nhật hoặc tắt các module hay giao diện

en: No strings available.
vi: Không tìm thấy chuỗi nào.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
vi: Thư mục %directory không tồn tại hoặc không cho phép ghi.

en: Never (manually)
vi: Không bao giờ (thủ công)

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
vi: Thay thế bản dịch hiện thời bằng bản dịch mới cập nhật, và thêm các bản dịch chưa có

en: Remote update available
vi: Đang có bản dịch mới trên mạng

en: Local update available
vi: Đang có bản dịch mới trên hệ thống

en: l10n_update
vi: cập nhật l10n

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
vi: Đây là các thiết lập dành cho hệ thống cập nhật bản dịch. Để cập nhật các bản dịch ngay bây giờ, xin chuyển tới trang <a href="@update-admin">Quản lý cập nhật bản dịch</a>.

en: Automatic update configuration
vi: Cấu hình cập nhật tự động

en: Error opening socket @socket
vi: Lỗi khi đang mở socket @socket

en: Translation saved locally.
vi: Trợ giúp tiên tiến

en: Importing translation for %project.
vi: Đang nhập bản dịch cho %project.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
vi: Đang nhập tập tin dịch: %filename (@percent%).

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details.
vi[0]: Một chuỗi dịch đã bị bỏ qua vì chứa mã HTML bị cấm hoặc không hợp lệ. <a href="@url">Xem log</a> để biết chi tiết.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
vi[0]: Một chuỗi dịch đã bị bỏ qua vì chứa mã HTML bị cấm hoặc không hợp lệ. Xem log để biết chi tiết.

en: Error importing translation files
vi: Lỗi khi nhập tập tin dịch
