Localization update (7.x-2.4) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Language
ast: Llingua

en: Weekly
ast: Semanal

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: Update
ast: Anovar

en: Available updates
ast: Hai versiones nueves

en: Check manually
ast: Comprobar manualmente

en: Up to date
ast: Anováu

en: Languages
ast: Llingües

en: Importing interface translations
ast: Importando tornes d'interfaz

en: Error importing interface translations
ast: Fallu al importar les tornes d'interfaz
