Localization update (7.x-2.6) - en to no translation catalogue (111 entries)

en: Language
no: Språk

en: Projects
no: Prosjekter

en: Project
no: Prosjekt

en: Weekly
no: Ukentlig

en: Monthly
no: Månedlig

en: Export
no: Eksport

en: Update
no: Oppdater

en: Available updates
no: Tilgjengelige oppdateringer

en: Check manually
no: Sjekk manuelt

en: Up to date
no: Oppdatert

en: Source string
no: Kildestreng

en: Languages
no: Språk

en: Multilingual
no: Flerspråklig

en: file system
no: filsystem

en: Check for updates
no: Sjekk for oppdateringer

en: Can not determine status
no: Indekseringsstatus

en: Translation file
no: Oversettelsesfil

en: File to import not found.
no: Importfil ikke funnet.

en: Drupal core
no: Drupal-kjerne

en: locale
no: språk

en: Translation updates
no: Oppdatering av oversettelser

en: Update translations
no: Oppdater oversettelsene

en: Languages not yet added
no: Språk som ble ikke lagt til ennå

en: Text group
no: Tekstgruppe

en: The language %language has been created.
no: Språket %language ble opprettet.

en: Importing interface translations
no: Importerer oversettelser av brukergrensesnittet

en: Error importing interface translations
no: Feil ved importering av oversettelser for brukergrensesnittet

en: Last checked: never
no: Sist sjekket: aldri

en: Show description
no: Vis beskrivelse

en: Check for updates of disabled modules and themes
no: Sjekk etter oppdateringer for deaktiverte moduler og utseendemaler.

en: Translation files
no: Oversettelsesfiler

en: No strings available.
no: Ingen strenger tilgjengelige.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
no: Mappa %directory finnes ikke eller kan ikke skrives til.

en: Never (manually)
no: Aldri (manuelt)

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
no: Oppdateringer erstatter eksisterende oversettelser, nye legges til.

en: Remote update available
no: Fjern-oppdatering er tilgjengelig

en: Local update available
no: Lokal-oppdatering er tilgjengelig.

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
no: Dette er innstillingene for systemet for oppdatering av oversettelser. For å oppdatere dine oversettelser nå, besøk <a href="@update-admin">administrasjonssiden for oppdatering av oversettelser</a>.

en: Automatic update configuration
no: Oppsett for automatisk oppdatering

en: Error opening socket @socket
no: Feil ved åpning av sokkelen @socket

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
no: Ikke lagret lokalt på grunn av ugyldig HTML-innhold.

en: Translation saved locally.
no: Oversettelse lagret lokalt.

en: Unknown error while saving translation locally.
no: Ukjent feil under lagring av oversettelse lokalt.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
no: Du kan dele ditt arbeid med !l10n_server hvis du setter din API-nøkkel på !user_link.

en: Not saved due to source string missing.
no: Ikke lagret fordi kildestreng manglet.

en: Not saved due to missing form values.
no: Ikke lagret fordi skjemaverdier manglet.

en: Not saved due to insufficient permissions.
no: Ikke lagret fordi tillatelsene var utilstrekkelige.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
no: Tilbyr automatisk nedlasting og oppdatering av oversettelser

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
no: Redigerte oversettelser beholdes, bare tidligere importerte overskrives og nye oversettelser legges til.

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
no: Alle eksisterende oversettelser beholdes, kun nye oversettelser legges til.

en: Hide description
no: Skjul beskrivelse

en: Export options
no: Eksportalternativer

en: Translation for @language
no: Oversettelse av @language

en: Existing languages
no: Eksisterende språk

en: A Gettext Portable Object file.
no: En «Gettext Portable Object»-fil.

en: Treat imported strings as custom translations
no: Behandle importerte strenger som tilpassede oversettelser

en: Overwrite non-customized translations
no: Overskriv ikke-tilpassede oversettelser

en: Overwrite existing customized translations
no: Overskriv eksisterende tilpassede oversettelser

en: No language available. The export will only contain source strings.
no: Ingen språk er tilgjengelige. Eksporten vil bare inneholde kildestrenger.

en: Source text only, no translations
no: Kun kildetekst, ingen oversettelser

en: Include non-customized translations
no: Inkluder ikke-tilpassede oversettelser

en: Include customized translations
no: Inkluder tilpassede oversettelser

en: Include untranslated text
no: Inkluder tekst som ikke er oversatt

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
no: @count ugyldige HTML-streng(er) i filene: @files.

en: In Context
no: I kontekst

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
no: Strengen "%string" ble ikke importert på grunn av HTML som ikke er tillatt eller feilskrevet.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
no: Det oppstod en feil prøver å sjekke tilgjengelige oversettelsesoppdateringer for grensesnitt.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
no[0]: Kontrollerte tilgjengelig oversettese for ett prosjekt.
no[1]: Kontrollerte tilgjengelige oversettelser for @count prosjekter.

en: Translations directory
no: Mappe for oversettelser

en: Checked translation for %project.
no: Sjekket oversettelse for %project.

en: Nothing to check.
no: Ingenting å sjekke.

en: Downloaded translation for %project.
no: Lastet ned oversettelse for %project.

en: Importing translation for %project.
no: Importerer oversettelse av %project.

en: Imported translation for %project.
no: Importerte oversettelse av %project.

en: Unable to download translation file @uri.
no: Kunne ikke laste ned oversettelsesfil @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
no[0]: En oversettelsesfil kunne ikke sjekkes. Se loggen for detaljer.
no[1]: @count oversettelsesfiler kunne ikke sjekkes. Se loggen for detaljer.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
no: Importerer oversettelsesfil: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
no: Oversettelser importert.

en: Updating translations for JavaScript and configuration strings.
no: Oppdaterer oversettelser for JavaScript og oppsetts-strenger.

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
no: Oversettelser importert: %number lagt til, %update oppdatert, %delete fjernet.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
no[0]: En oversettelsesfil importert. %number oversettelser ble lagt til, %update oversettelser ble oppdatert og %delete oversettelser ble fjernet.
no[1]: @count oversettelsesfiler importert. %number oversettelser ble lagt til, %update oversettelser ble oppdatert og %delete oversettelser ble fjernet.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details.
no[0]: En oversettelse ble ignorert fordi den inneholdt ulovlig eller feil formatert HTML. <a href="@url">Sjekk loggen</a> for detaljer @url
no[1]: @count oversettelser ble ignorert på grunn av ulovlig eller dårlig formatert HTML. <a href="@url">Sjekk loggen</a> for detaljer. @url

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
no[0]: En oversettelse ble ignorert fordi den inneholdt ulovlig eller dårlig formatert HTML. Sjekk loggen for detaljer.
no[1]: @count oversettelser ble ignorert på grunn av ulovlig eller dårlig formatert HTML. Sjekk loggen for detaljer.

en: Checking translations
no: Sjekker oversettelser

en: Error checking translation updates.
no: Feil ved sjekking av oversettelsesoppdateringer.

en: Updating translations
no: Oppdaterer oversettelser

en: Error importing translation files
no: Feil ved importering av oversettelsesfiler

en: Updating translations.
no: Oppdaterer oversettelser.

en: All translations up to date.
no: Alle oversettelser er oppdatert.

en: Select a language to update.
no: Velg et språk som skal oppdateres.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
no: Fil ble hverken funnet på %remote_path eller %local_path

en: File not found at %local_path
no: Fil ble ikke funnet på %local_path

en: Translation file location could not be determined.
no: Plassering av oversettelsesfil kan ikke fastslås.

en: no version
no: ingen versjon

en: Missing translations for:
no: Mangler oversettelse for:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
no[0]: Mangler oversettelse for ett prosjekt
no[1]: Mangler oversettelser for @count prosjekter

en: Updates available
no: Oppdateringer tilgjengelig

en: Missing translations
no: Mangler oversettelser

en: Translation source
no: Kilde for oversettelse

en: Drupal translation server and local files
no: Drupal-oversettelsesserver og lokale filer

en: Local files only
no: Kun lokale filer

en: The source of translation files for automatic interface translation.
no: Kilden for oversettelsesfiler som brukes for automatisk grensesnittsoversettelse.

en: Don't overwrite existing translations.
no: Ikke overskriv eksisterende oversettelser.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
no: Bare overskriv importerte oversettelser, behold tilpassede oversettelser.

en: Overwrite existing translations.
no: Overskriv eksisterende oversettelser.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
no: Hvordan skal eksisterende oversettelser behandles ved automatisk oppdatering av grensesnittsoversettelser.

en: Not fully protected
no: Ikke fullstendig beskyttet

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
no: Se <a href="@url">@url</a> for informasjon om den anbefalte .htaccess-fila som bør bli lagt til katalogen %directory for å beskytte nettstedet mot vilkårlig utføring av programkode.

en: Last checked: !time ago
no: Sist oppdatert: !time siden

en: Status of interface translations for each of the enabled languages.
no: Status for oversettelse av grensesnittet for alle de aktiverte språkene.

en: If there are available updates you can click on "Update translation" for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
no: Hvis det er tilgjengelige oppdateringer, så kan du klikke «Oppdater oversettelsene» for å laste ned og importere dem nå. Du kan også aktivere automatisk oppdatering på <a href="@update-settings">siden med innstillinger</a>.
