LABjs (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: An AJAX HTTP error occurred.
id: Terjadi galat AJAX HTTP

en: HTTP Result Code: !status
id: Kode hasil HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
id: Permintaan AJAX HTTP diakhiri secara abnormal.

en: Debugging information follows.
id: Debugging informasi berikut.

en: StatusText: !statusText
id: StatusText : !statusText

en: ResponseText: !responseText
id: Teks tanggapan: !responseText

en: @title dialog
id: dialog @title
