LABjs (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Enable on every page except the listed pages.
pt: Habilitar em todas as páginas, exceto as páginas listadas.

en: Enable on only the listed pages.
pt: Habilitar somente nas páginas listadas.

en: An AJAX HTTP error occurred.
pt: Ocorreu um erro HTTP no AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
pt: Código do Resultado HTTP:  !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
pt: Uma requisição HTTP AJAX terminou de forma inesperada.

en: Debugging information follows.
pt: Estas são as informações de depuração.

en: Path: !uri
pt: Caminho: !uri

en: StatusText: !statusText
pt: Texto de Status: !statusText

en: ResponseText: !responseText
pt: Texto de Resposta: !responseText

en: @title dialog
pt: Diálogo @title
