LABjs (7.x-1.6) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।

en: An AJAX HTTP error occurred.
hi: एक AJAX HTTP त्रुटि हुई.

en: HTTP Result Code: !status
hi: एच.टी.टी.पी. परिणाम कोड: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hi: एक एजाक्स एच.टी.टी.पी. निवेदन असामान्य रूप से समाप्त हुआ.

en: Debugging information follows.
hi: त्रुटि सुधार सम्बन्धी सूचना आगे दी गयी है.

en: Path: !uri
hi: मार्ग: !uri

en: StatusText: !statusText
hi: स्थिति पाठ: !statusText
