LABjs (7.x-1.7) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: An AJAX HTTP error occurred.
pt: Ocorreu um erro HTTP no Ajax.

en: HTTP Result Code: !status
pt: Código de Resultado HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
pt: Um pedido HTTP Ajax terminou com anomalia.

en: Debugging information follows.
pt: Segue informação para depuração.

en: Path: !uri
pt: Caminho: !uri

en: StatusText: !statusText
pt: Texto de Estado: !statusText

en: ResponseText: !responseText
pt: Texto de Resposta: !responseText

en: ReadyState: !readyState
pt: EstadoDeProntidão: !readyState

en: @title dialog
pt: Diálogo @title
