LABjs (7.x-1.8) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Enable on every page except the listed pages.
fr: Activer sur toutes les pages sauf celles listées.

en: Enable on only the listed pages.
fr: Activer seulement sur les pages listées.

en: An AJAX HTTP error occurred.
fr: Une erreur HTTP AJAX s'est produite.

en: HTTP Result Code: !status
fr: Code de statut HTTP : !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
fr: Une requête HTTP AJAX s'est terminée anormalement.

en: Debugging information follows.
fr: Informations de débogage ci-dessous.

en: Path: !uri
fr: Chemin : !uri

en: ResponseText: !responseText
fr: ResponseText : !responseText

en: ReadyState: !readyState
fr: ReadyState : !readyState

en: @title dialog
fr: dialogue de @title
