Language Switcher Dropdown (7.x-2.6) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Language
uk: Мова

en: Go
uk: Перехід

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Height
uk: Висота

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: Show
uk: Показати

en: Languages
uk: Мови

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Language icons settings
uk: Налаштування іконок мов

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Widgets
uk: Віджети

en: Click
uk: Клац

en: Mouse Over
uk: Вказівник над

en: Slide down
uk: Вислизати вниз

en: Chosen
uk: Обрано

en: Output type
uk: Тип виводу

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
uk: Цей блок відображується лише тоді, коли <a href="@languages">увімкнено принаймні дві мови</a> і <a href="@configuration">визначення мов</a> встановлено у <em>URL</em> або <em>Сеанс</em>.

en: Provides a dropdown select to switch between available languages.
uk: Надає спадне меню для перемикання між доступними мовами.

en: Language Code
uk: Код мови

en: Disable search box
uk: Вимкнути поле пошуку

en: Custom skin
uk: Власна обкладинка
