Language Prefix (7.x-1.0) - en to am translation catalogue (10 entries)

en: delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Enabled
am: ንቁ

en: Weight
am: ክብደት

en: edit
am: አስተካክል

en: Default
am: ነባሪ

en: Code
am: ኮድ

en: English name
am: የእንግሊዘኛ ስም

en: Native name
am: የቀዬ ስም

en: Direction
am: አቅጣጫ
