Language Prefix (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Code
tr: Kod

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: English name
tr: İngilizce adı

en: Native name
tr: Yerel adı

en: Direction
tr: Yön

en: Enable !title
tr: !title etkinleştir

en: Set !title as default
tr: !title öntanımlı olsun
