Language Prefix (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Default
id: Bawaan

en: Code
id: Kode

en: Multilingual
id: Multi bahasa

en: English name
id: Nama dalam Bahasa Inggris

en: Native name
id: Nama asli

en: Direction
id: Arah

en: Enable !title
id: Hidukpan !title

en: Set !title as default
id: Setel !title sebagai baku
