Language Hierarchy (7.x-1.1) - en to ml translation catalogue (11 entries)

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Code
ml: കോഡ്

en: Native name
ml: സ്വത്വമായ പേര്

en: Direction
ml: ദിശ

en: Right to left
ml: വലത്തുനിന്നും ഇടത്തോട്ട്

en: Left to right
ml: ഇടത്തുനിന്നും വലത്തോട്ട്
