Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Default
da: Standard

en: Published
da: Udgivet

en: Code
da: Kode

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Default language
da: Standardsprog

en: Enabled languages
da: Aktive sprog

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Translations
da: Oversættelser

en: Native name
da: Lokalt navn

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Direction
da: Retning

en: <strong>@language_name</strong> (source)
da: <strong>@language_name</strong> (kilde)

en: add translation
da: tilføj oversættelse

en: Add link
da: Tilføj link

en: Right to left
da: Højre til venstre

en: Left to right
da: Venstre til højre

en: Flag translations as outdated
da: Marker oversættelsen som udløbet

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
da: Der er endnu ingen menu-links. <a href="@link">Tilføj link</a>.

en: all languages
da: alle sprog

en: Needs to be updated
da: Skal opdateres

en: Does not need to be updated
da: Behøver ikke at blive opdateret
