Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Code
hi: कोड

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Enabled languages
hi: सक्षम भाषाएँ

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Native name
hi: मूल नाम

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Direction
hi: दिशा

en: add translation
hi: अनुवाद जोडें

en: Right to left
hi: दाएँ से बाएँ

en: Left to right
hi: बाएँ से दाएँ

en: Needs to be updated
hi: अद्यतन करने की जरूरत

en: Does not need to be updated
hi: अद्यतन करने की जरूरत नहीं है
