Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: n/a
id: t/t

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Code
id: Kode

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Enabled languages
id: Bahasa yang diaktifkan

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Translations
id: Terjemahan

en: Native name
id: Nama asli

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Direction
id: Arah

en: <strong>@language_name</strong> (source)
id: <strong>@language_name</strong> (sumber)

en: add translation
id: tambah terjemahan

en: Add link
id: Tambah tautan

en: Right to left
id: Kanan ke kiri

en: Left to right
id: Kiri ke kanan

en: Flag translations as outdated
id: Tandai terjemahan sebagai kadalurasa

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href="@link">Tambahkan tautan</a>.

en: all languages
id: seluruh bahasa

en: Needs to be updated
id: Perlu diperbarui

en: Does not need to be updated
id: Tidak perlu diperbarui
