Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: n/a
ja: 利用不可

en: Published
ja: 掲載

en: Code
ja: コード

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Enabled languages
ja: 利用可能な言語

en: Not published
ja: 非掲載

en: Translations
ja: 翻訳

en: Native name
ja: 母国語表記

en: Global
ja: グローバル

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: Direction
ja: 方向

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ja: <strong>@language_name</strong> （元）

en: add translation
ja: 翻訳の追加

en: Add link
ja: リンクの追加

en: Right to left
ja: 右から左へ

en: Left to right
ja: 左から右へ

en: Flag translations as outdated
ja: 翻訳が古いことを示すフラグ

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ja: メニューリンクはまだ一つも登録されていません。<a href="@link">リンクを追加する</a>。

en: all languages
ja: 全ての言語

en: Needs to be updated
ja: 更新する必要があります

en: Does not need to be updated
ja: 更新する必要はありません
