Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Native name
kn: ಸ್ವಭಾವಸಿದ್ದ ಹೆಸರು

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Right to left
kn: ಬಲದಿಂದ ಎಡಕ್ಕೆ

en: Left to right
kn: ಎಡದಿಂದ ಬಲಕ್ಕೆ
