Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Language
ku: زمان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: n/a
ku: نییە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Code
ku: کۆد

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: Enabled languages
ku: زمانە چالاککراوەکان

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: Native name
ku: ناوی ڕه‌سه‌ن

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ku: <strong>@language_name</strong> (سەرچاوە)

en: add translation
ku: وەرگێڕان زیادبکە

en: Add link
ku: بەستەر زیادبکە

en: Right to left
ku: ڕاست بۆ چەپ

en: Left to right
ku: چه‌پ بۆ ڕاست
