Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to lt translation catalogue (27 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: delete
lt: šalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Language
lt: Kalba

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: n/a
lt: n/d

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Code
lt: Kodas

en: Default language
lt: Numatytoji kalba

en: Enabled languages
lt: Įjungtos kalbos

en: Not published
lt: Nepaskelbtas

en: Translations
lt: Vertimai

en: Native name
lt: Projekto pavadinimas:

en: Global
lt: Globalus

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: Direction
lt: Kryptis

en: <strong>@language_name</strong> (source)
lt: <strong>@language_name</strong> (šaltinis)

en: add translation
lt: pridėti vertimą

en: Add link
lt: Pridėti nuorodą

en: Right to left
lt: Iš dešinės į kairę

en: Left to right
lt: Iš kairės į dešinę

en: Flag translations as outdated
lt: Pažymėti vertimą kaip pasenusį.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
lt: Meniu nuorodų nėra. <a href="@link">Pridėkite</a>.
