Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Default
oc: Per defaut

en: n/a
oc: n/d

en: Published
oc: Publicat

en: Code
oc: Còde

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Enabled languages
oc: Lengas activadas

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Translations
oc: Traduccions

en: Native name
oc: Nom natiu

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Direction
oc: Direccion

en: <strong>@language_name</strong> (source)
oc: <strong>@language_name</strong> (font)

en: add translation
oc: apondre una traduccion

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: Right to left
oc: De dreita cap a esquèrra

en: Left to right
oc: D'esquèrra cap a dreita

en: Flag translations as outdated
oc: Périmer totas las traduccions

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
oc: I a pas cap de ligams de menú encara. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: Translations of menu item %title
oc: Traduccions de l'element de menú %title
