Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: n/a
ru: н/д

en: Published
ru: Опубликовано

en: Code
ru: Код

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Enabled languages
ru: Доступные языки

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Translations
ru: Переводы

en: Native name
ru: Родное название

en: Global
ru: Глобальный

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Direction
ru: Направление

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ru: <strong>@language_name</strong> (источник)

en: add translation
ru: добавить перевод

en: Add link
ru: Добавить ссылку

en: Right to left
ru: Справа налево

en: Left to right
ru: Слева направо

en: Flag translations as outdated
ru: Отмечает переводы как устаревшие

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ru: Ссылок меню нет. <a href="@link">Добавить ссылку</a>.

en: all languages
ru: все языки

en: Translations of menu item %title
ru: Перевод пункта меню %title

en: Needs to be updated
ru: Нуждается в обновлении

en: Does not need to be updated
ru: Не нуждается в обновлении
