Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Default
ar: الافتراضي

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Published
ar: منشور

en: Code
ar: الكود

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Enabled languages
ar: اللغات المفعلة

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Native name
ar: الاسم الأصلي

en: Global
ar: عالمي

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Direction
ar: الاتجاه

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ar: <strong>@language_name</strong> (الأصل)

en: add translation
ar: إضافة ترجمة

en: Add link
ar: إضافة رابط

en: Right to left
ar: من اليمين لليسار

en: Left to right
ar: من اليسار لليمين

en: Flag translations as outdated
ar: علّم الترجمات قديمة

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ar: لا توجد روابط قائمة حالياً. <a href="@link">إضافة رابط</a>.
