Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: n/a
fa: هیچ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Code
fa: کد

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Enabled languages
fa: زبان‌های فعال

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Native name
fa: نام بومی

en: Global
fa: سراسری

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Direction
fa: جهت

en: <strong>@language_name</strong> (source)
fa: <strong>@language_name</strong> (منبع)

en: add translation
fa: افزودن ترجمه

en: Add link
fa: افزودن پیوند

en: Right to left
fa: راست به چپ

en: Left to right
fa: چپ به راست

en: Flag translations as outdated
fa: نشانه گذاری ترجمه به عنوان منسوخ

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fa: هنوز هیچ پیوند منویی وجود ندارد. <a href="@link">افزودن پیوند</a>.

en: all languages
fa: تمامی زبان‌ها
