Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Default
fr: Par défaut

en: Published
fr: Publié

en: Save Changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Enabled languages
fr: Langues activées

en: Not published
fr: Non publié

en: Translations
fr: Traductions

en: Native name
fr: Nom natif

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: add translation
fr: ajouter une traduction

en: Add link
fr: Ajouter un lien

en: Right to left
fr: De droite à gauche

en: Left to right
fr: De gauche à droite

en: Flag translations as outdated
fr: Périmer toutes les traductions

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fr: Il n'y a pas encore de lien de menu. <a href="@link"> Ajouter un lien</a>.

en: all languages
fr: toutes les langues

en: Translations of menu item %title
fr: Traductions de l'élément de menu %title

en: Needs to be updated
fr: Nécessite une mise à jour

en: Does not need to be updated
fr: Ne nécessite aucune mise à jour
