Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Published
tr: Yayında

en: Code
tr: Kod

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Enabled languages
tr: Etkinleştirilmiş diller

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Native name
tr: Yerel adı

en: Global
tr: Genel

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Direction
tr: Yön

en: <strong>@language_name</strong> (source)
tr: <strong>@language_name</strong> (kaynak)

en: add translation
tr: çeviri ekle

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: Right to left
tr: Sağdan sola

en: Left to right
tr: Soldan sağa

en: Flag translations as outdated
tr: Çevirileri eski olarak işaretle

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
tr: Henüz hiçbir menü bağlantısı yok. <a href="@link">Bağlantı ekleyin</a>.

en: all languages
tr: tüm diller

en: Needs to be updated
tr: Güncellenmesi gerekiyor

en: Does not need to be updated
tr: Güncellenmesine gerek yok
