Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Default
cs: Výchozí

en: n/a
cs: není

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Code
cs: Kód

en: Save Changes
cs: Změny uloženy

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Enabled languages
cs: Povolené jazyky

en: Not published
cs: Skryto

en: Translations
cs: Překlady

en: Native name
cs: Vlastní název

en: Global
cs: Globální

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: Direction
cs: Směr

en: <strong>@language_name</strong> (source)
cs: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
cs: přidat překlad

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Flag translations as outdated
cs: Označit překlad jako zastaralý

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
cs: V menu zatím nejsou žádné položky. <a href="@link">Přidat položku</a>.

en: all languages
cs: všechny jazyky

en: Needs to be updated
cs: Je nutné provést aktualizaci

en: Does not need to be updated
cs: Není nutné provést aktualizaci
