Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: n/a
hu: n. a.

en: Published
hu: Közzétéve

en: Code
hu: Kód

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Enabled languages
hu: Engedélyezett nyelvek

en: Not published
hu: Rejtett

en: Translations
hu: Fordítások

en: Native name
hu: Név

en: Global
hu: Általános

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Direction
hu: Irány

en: <strong>@language_name</strong> (source)
hu: <strong>@language_name</strong> (forrás)

en: add translation
hu: fordítás hozzáadása

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Flag translations as outdated
hu: A fordítások nem aktuálisként jelölése

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
hu: Még nincs menüpont létrehozva. <a href="@link">Menüpont hozzáadása</a>.

en: all languages
hu: minden nyelv

en: Translations of menu item %title
hu: %title menüelem fordításai

en: Needs to be updated
hu: Frissíteni kell

en: Does not need to be updated
hu: Nem szükséges frissíteni
