Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to or translation catalogue (16 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Language
or: ଭାଷା

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Weight
or: ଓଜନ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: n/a
or: ଆବଶ୍ୟକ ନୁହଁ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Code
or: ସଂକେତ

en: Not published
or: ଅପ୍ରକାଶିତ

en: Native name
or: ସ୍ଥାନୀୟ ନାମ

en: Direction
or: ଦିଗ

en: Right to left
or: ଡାହାଣରୁ ବାମକୁ

en: Left to right
or: ବାମରୁ ଡ଼ାହାଣକୁ
