Language Hierarchy (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Padrão

en: n/a
pt: n/d

en: Published
pt: Publicado

en: Code
pt: Código

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Enabled languages
pt: Idiomas habilitados

en: Not published
pt: Não publicado

en: Translations
pt: Traduções

en: Native name
pt: Nome nativo

en: Language neutral
pt: Sem idioma específico

en: Direction
pt: Direção

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pt: <strong>@language_name</strong> (fonte)

en: add translation
pt: adicionar tradução

en: Add link
pt: Adicionar link

en: Right to left
pt: Direita para esquerda

en: Left to right
pt: Esquerda para direita

en: Flag translations as outdated
pt: Marcar traduções como desatualizadas

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
pt: Ainda não existem links no menu. <a href="@link">Adicionar link</a>.

en: all languages
pt: todos os idiomas

en: Needs to be updated
pt: Necessita atualização

en: Does not need to be updated
pt: Não necessita atualização
