Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Ativado

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Predefinido

en: n/a
pt: não disponível

en: Published
pt: Publicado

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: Not published
pt: Não publicado

en: Translations
pt: Traduções

en: Language neutral
pt: Neutro em relação ao idioma

en: Direction
pt: Direção

en: Add link
pt: Adicionar ligação

en: Right to left
pt: Direita para a esquerda

en: Left to right
pt: Esquerda para a direita

en: all languages
pt: todos os idiomas

en: Needs to be updated
pt: Necessita ser atualizado

en: Does not need to be updated
pt: Não necessita ser atualizado
