Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: Published
ro: Publicat

en: Code
ro: Cod

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Enabled languages
ro: Limbi activate

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Translations
ro: Traduceri

en: Native name
ro: Nume nativ

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Direction
ro: Direcție

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ro: <strong>@language_name</strong> (sursă)

en: add translation
ro: adaugă traducere

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: Right to left
ro: Dreapta la stânga

en: Left to right
ro: De la stânga la dreapta

en: Flag translations as outdated
ro: Marcaţi traducerea ca expirată

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ro: Nu este nicio legătură de meniu încă. <a href="@link">Adăugare legătură</a>.

en: all languages
ro: toate limbile

en: Needs to be updated
ro: Necesită actualizare

en: Does not need to be updated
ro: Nu necesită actualizare
