Language Hierarchy (7.x-1.5) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Default
uk: Базово

en: n/a
uk: н/д

en: Published
uk: Опубліковано

en: Code
uk: Код

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Default language
uk: Базова мова

en: Enabled languages
uk: Увімкнені мови

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Translations
uk: Переклади

en: Native name
uk: Рідна назва

en: Global
uk: Глобальне

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Direction
uk: Напрям

en: <strong>@language_name</strong> (source)
uk: <strong>@language_name</strong> (джерело)

en: add translation
uk: додати переклад

en: Add link
uk: Додати посилання

en: Right to left
uk: Справо наліво

en: Left to right
uk: Зліва направо

en: Flag translations as outdated
uk: Позначити переклад як застарілий

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
uk: Посилання меню поки що відсутні. <a href="@link">Додати посилання</a>.

en: all languages
uk: всі мови

en: Translations of menu item %title
uk: Переклади пункту меню %title

en: Do not flag translations as outdated
uk: Не позначати переклад як застарілий

en: Needs to be updated
uk: Потребує оновлення

en: Does not need to be updated
uk: Не потребує оновлення
