Language assignment (7.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Language
cy: Iaith

en: edit
cy: golygu

en: Update
cy: Diweddaru

en: never
cy: byth

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Last access
cy: Mynediad diwethaf

en: blocked
cy: wedi ei flocio

en: active
cy: weithredol

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Member for
cy: Aelod o

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: Create new account
cy: Creu cyfrif newydd

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral
