Language assignment (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Language
hi: भाषा

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: never
hi: कभी नहीं

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Roles
hi: भूमिका

en: blocked
hi: बंद

en: active
hi: उपलब्ध

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष
